Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Стоп домашньому насильству в умовах карантину: МВС України запустило чат-бот


МВС України запустило чат-бот щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину – @police_helpbot #ДійПротиНасильства. Чат-бот діє в месенджері Telegram та акумулює всю необхідну інформацію про домашнє насильство.

Відомо, що в Україні сплески домашнього насильства відбуваються під час свят, у вихідні і взимку, коли люди збираються вдома разом, влаштовують застілля, вживають алкоголь і не можуть впоратись зі своєю агресією, яка часто виливається в домашнє насильство. В умовах карантину родини опинились фактично замкненими в чотирьох стінах і часто жертви навіть не можуть повідомити про акти насильства, адже кривдник поруч, транспорт не ходить, а грошей може не бути.

Тож новий чат-бот стане в нагоді, щоб:
? допомогти викликати служби допомоги (поліцію і швидку);
? переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які в свою чергу нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі;
? надати контакти інших служб допомоги;
? роз’яснити, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, повноваження органів і установ, які здійснюють заходи з попередження домашнього насильства.

«Ми усвідомлюємо ще й той факт, що умови самоізоляції можуть обмежувати можливості у пошуці необхідної інформації або повідомити екстрені служби про допомогу звичним способом. Саме тому ми створили чат-бот у меседжері Теlegram, який допоможе у вирішенні цієї проблеми», – зазначила заступниця Міністра внутрішніх справ, Катерини Павліченко.