Новини
Україна-суспільство
Київ

Столичний Будинок профспілок та Жовтневий палац - під арештом: ФПУ


Печерський районний суд Києва 3 листопада заарештував Будинок профспілок, кілька українських готелів та іншу нерухомість Федерації профспілок України (ФПУ). Профспілки відреагували на це, на їхню думку, протиправне рішення, проведенням пресконференції.

Захід відбувся 26 листопада у Будинку профспілок на Майдані Незалежності, йдеться на офіційному вебпорталі Федерації професійних спілок України.

«Нам стало відомо, що ще на початку листопада Печерський районний суд наклав арешт на Будинок профспілок у Києві, а також ще на ряд об’єктів нерухомості, які належать на законних підставах профспілкам та підприємствам, що забезпечують діяльність у сфері туризму та оздоровлення. Цинізм цієї ситуації просто шокує. Особливо тих, хто спостерігав за історією Будинку профспілок, добре знає, як постраждала будівля під час Революції Гідності, і скільки Федерація профспілок України, членські організації доклали зусиль, щоб її відродити. І ніякого відношення до цього процесу держава не має. Лише профспілки знайшли кошти, знайшли інвесторів, у той час, коли інші на цьому будинку тільки робили для себе піар, саме вони знайшли можливість відбудувати її так, щоб вона працювала на користь членів профспілок, на користь людей. Саме тут розташувалися Федерація профспілок України, ЦК всеукраїнських галузевих профспілок – ті громадські організації, що забезпечують дотримання законних прав та інтересів людей праці», - зазначив  керівник Департаменту корпоративних прав та майна ФПУ Дмитро Довганенко.

Перелік об’єктів, на які також накладено арешт

Згідно з оприлюдненим у судовому реєстрі рішенням, арешту за клопотанням прокурора Офісу генеральної прокуратури підлягають, зокрема,

  • санаторії «Укрпрофоздоровниці» в Києві, Ірпені та Одесі,
  • готель у Трускавці,
  • столичний Будинок профспілок на Майдані Незалежності, включаючи бізнес-центр (БЦ) Maidan Plaza,
  • Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок на алеї Героїв Небесної сотні,
  • навчально-спортивна база «Святошин»,
  • ресторанний комплекс та інша нерухомість на Трухановому острові,
  • гаражний комплекс на понад 7,6 тис. кв. м.

А ще - низка інших об'єктів нерухомості в центрі Києва, про що повідомляє Іnterfax-Україна.

фото з сайту Санаторій «Куяльник»

Щодо ситуації навколо санаторію «Куяльник» Дмитро Довганенко повідомив, що на цей об’єкт вже втретє накладається арешт:

«Для чого? Ми ж його не продаємо. Ми намагаємося зробити його сучасним і ефективним об’єктом для оздоровлення працівників і соціально вразливих груп населення. Профспілки володіють цими об’єктами на законних підставах. А те, що, незважаючи на вимоги профспілок, влада досі не визначила на законодавчому рівні статус цього майна, це вже провина не профспілок, а саме держави. Тому ми відкрито, як першовласники профспілкового майна, володіємо, користуємося та розпоряджаємося їм. І будемо рішуче відстоювати наше право на майно, що належить профспілкам на законних підставах».

Голова Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців України Наталія Землянська на пресконференції підкреслила:

«Перш за все, ми всі бачимо, який наступ веде зараз влада на законні права членів профспілок, працівників, підприємців. Масові акції протесту вже викликали спроби «слуг народу» Т. Милованова і Г.Третьякової кардинально і негативно змінити трудове законодавство на користь великого бізнесу та на шкоду людей праці. В авангарді цієї боротьби за права та інтереси працівників ідуть саме профспілки. Вважаю, спроба відібрати у ФПУ, її членських організацій майно – це намагання позбавити їх спроможності організовувати масові протести проти антисоціальних, антипрофспілкових законопроектів».

Раніше «Погляд» повідомляв, що Музей Революції Гідності оприлюднив відповідь-заяву щодо обшуків в установі.

Також «Погляд» повідомляв, що Національний музей Революції Гідності презентував першу книжку видавничої серії усних історій «Майдан. Пряма мова».

Читайте також про те, що у музеї Майдану проводитимуть безкоштовні екскурсії.