Новини
Всесвіт
За кордоном

SpaceX відклали запуск космічного корабля на МКС до суботи


Історичній події завадила погода.

Про це повідомили в Science Alert.

27 травня о 23:33 компанія SpaceX мала запустити з космодрому «Канаверал» у Флориді ракету-носій Falcon 9 з пасажирським космічним кораблем Crew Dragon, щоб доставити двох астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Це мав стати першим за дев’ять років космічним запуском з екіпажем з США.

Астронавти Даг Херлі і Роберт Бенкен занурилися в капсулу космічного корабля, а в ступені ракети почали закачувати паливо, однак зворотний відлік був зупинений менш ніж за 17 хвилин до початку запуску. Політ вирішили відкласти до суботи.

Нагадаємо, у NASA заздалегідь попереджали, що запуск можуть відкласти через погану погоду. У день старту зберігалася 50% ймовірність перенесення місії. Старту перешкодили низькі грозові хмари і сильне електричне поле, яке могло призвести до утворення блискавок.

До речі, астронавти, які мали летіти, знаходилися на карантині на космодромі з 20 травня, а перед польотом здавали тести на коронавірус. Тож після скасування старту екіпаж Crew Dragon повернувся в карантин.

Попри невдачу із запуском на МКС, в NASA запевняють, що марсіанський вертоліт на Червону планету доставлять у запланований час.