Новини
Україна
Дати

Сьогодні в Україні – День державного герба

Нині тризуб для кожного набув нового значення і став символом, який об'єднує українців у боротьбі проти окупантів та захищає національну ідентичність.

Сьогодні в Україні – День державного герба - зображення

Сьогодні, 19 лютого, в Україні відзначають День державного герба. Саме в цей день у 1992-му році Верховна Рада України затвердила своєю постановою державний герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті, який нарівні з Конституцією, прапором та гімном є державним символом України.

Про походження і значення українського герба Тризуба існують різні теорії, жодна з них не є загальновизнаною, проте найбільш обґрунтованою можна вважати трактування тризуба як стилізованого зображення "сокола-Рарога, який падає на здобич". (Рарог – це слов'янське "божество небесного вогню-блискавки» у вигляді або сокола, або грифона. – "Погляд").

Чимало століть герб єднає українців та надає сили. Зображення тризуба археологи знаходили пам'ятках датованих ще першим століттям нашої ери. Найдавнішими артефактами з київо-руським тризубом є: двозуб Святослава Великого (його зображено на печатці, яку знайшли в 1912 році при розкопках Десятинної церкви) та тризуб на золотих та срібних монетах Володимира Великого.

Із давніх часів він використовувався як своєрідний оберіг. Сьогодні ж тризуб уособлює для кожного зв'язок поколінь, прагнення українського народу до державності, соборності та незалежності. Він став символом, який об'єднує українців у боротьбі проти окупантів та захищає національну ідентичність.

Нагадаємо, днями Україна відзначала День єднання. Ідея створення цього свята виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. Тепер, майже через рік після розв'язання росією великої війни, День єднання набуває особливого значення. До слова, в 2022-му Зеленський запустив челендж до Дня єднання.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.