Новини
Ірпінь
Анонси
Акції
Суспільство
Екологія
Земля
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Сквер – під супермаркет: в Ірпені рятують зелену зону


Небайдужа громада Ірпеня рятує сквер Героїв Небесної сотні ім. Володимира Марцішевського. Зелену зону відпочинку хочуть знищити та побудувати на її місці черговий супермаркет. На захист створено петицію, триває збір підписів.

Згаданий громадський сквер площею 0,28 га знаходиться в Ірпені по вул. Гостомельське шосе, 8-а (кадастровий номер 3210900000:01:118:0031).

За словами автора петиції – депутата Ірпінської міської ради Лаврентія Кухалейшвілі – боротьба за цю маленьку зелену зону в районі 10 та 11 Ліній в мікрорайоні СМУ ведеться з 2015 року.

Ірпінська міська рада за рахунок схем віддала цю земельну ділянку в суборенду забудовнику Антону Мирончуку (Орлан Інвест Груп) для зведення висотки на більше сотні квартир.

Обурена громада влаштовувала акції протесту. Тут прокотилися відомі ірпінські парканопади, які зупинили забудову.

У 2017-му забудовник повернувся із найнятими тітушками та металевим парканом. Вирішили залучити й атовців, яким пообіцяли квартири у будинку.

Криваве протистояння точилося три дні. Надзвичайна подія зібрала понад 300 протестувальників. Багато хто з них отримав порізи.

Сквер назвали на честь Героїв Небесної сотні, що загинули на Майдані за наше гідне життя.

З вирізаних дерев встановили огородження, зробили велику гойдалку, живий паркан з кущів.

Встановили пам'ятник у формі козацького Хреста, кошти на який зібрала громада. Висадили більше сотні молодих дерев.

На облаштування скверу за три роки витратили приблизно 50 тис. грн, зібраних небайдужою громадою. І жодної копійки – з бюджету.

І ось знову над зеленою зоною нависла загроза знищення – під будівництво супермаркету АТБ. Підписати петицію можна тут.