Суспільство
Культура
Київ

Скульптуру дівчинки в музеї Голодомору-геноциду одягли у вишиванку

У Музеї Голодомору відкрили виставку вишитих сорочок з непростою історією.

Скульптуру дівчинки в музеї Голодомору-геноциду одягли у вишиванку - зображення
Фото - Музей Голодомору

Музей Голодомору опублікував фото дівчинки у вишитій сорочці.

Національними орнаментами прикрашають київські пам’ятники — Малюків на Поштовій площі, Либідь на Майдані Незалежності. А цьогоріч таке свято зробили для дівчинки з колосками, що у Національному музеї Голодомору-геноциду.

"Скульптура "Гірка пам’ять дитинства" знову "вдягнула" вишиту сорочку. Цією акцією ми вшановуємо Сумщину – одну з областей, яка пережила Голодомор, а сьогодні потерпає від постійних обстрілів ворога. Знищують цілі села, гинуть і калічаться люди, руйнують житло, цивільну інфраструктуру та культурну спадщину регіону. Постійна небезпека змушує мешканців покидати рідні домівки та евакуюватися до безпечніших місць. Паралелі між минулим і сучасністю очевидні – свого часу села Сумщини спорожніли через Голодомор, а сьогодні вони спустошуються жахливою війною", –

ідеться у дописі до світлини.

Сорочку для дівчинки "Гірка пам’ять дитинства" створила майстриня з Ірпеня. Юлія Лівінська мала свою справу з пошиття одягу, а з часу повномасштабної війни почала не тільки шити вишиванки, а й навчати цього усіх охочих. Кольори — тільки червоний, бо журби довкола нього і так багато. Рукава вишиванки прикрашені квітами, стилізованими, як дерево життя і пташечками.

"У роки Голодомору українські діти були позбавлені шматка хліба, а зараз наші діти позбавлені щасливого дитинства. Ворог краде у них час на їхнє дозвілля, освіту, а часто — і на життя", —

пояснюють у музеї.

Скульптуру дівчинки в музеї Голодомору-геноциду одягли у вишиванку - зображення
Скульптуру дівчинки в музеї Голодомору-геноциду одягли у вишиванку - 1 - зображення
Скульптуру дівчинки в музеї Голодомору-геноциду одягли у вишиванку - 2 - зображення
Фото - Музей Голодомору

Нагадаємо, вишиванки із Вишгорода здобули популярність у США. У майстерні основним продуктом є сорочка, що поєднує історичний орнамент та історію жінки. Крім того, на підприємстві безкоштовно навчають вишиванню та працевлаштовують жінок, які постраждали від війни та опинилися у складних життєвих обставинах. Детальніше про вишиванки і майстринь соціального підприємства "Вільна нитка" дивіться у нашому сюжеті.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.