Новини
Боярка

Сказ у Боярці: введенно карантин

05.05.2020 Альона Ткаченко 0

Днями у Боярці зафіксували випадки сказу у тварин. Тож, у місті ввели додаткові крантинні обмеження.

Згідно Розпорядження міського голови заборонено вивозити із неблагополучної зони та ввозити в неблагополучну зону собак, котів та іншин пушних тварин. Також власникам тварин сприятимуть у проведенні працівниками Києво-Святошинської державної лікарні ветеринарної медицини обов'язкового щеплення тварин проти сказу.

Сказ – гостра інфекційна (вірусної природи) хвороба, загальна для людини і тварин, з ознаками ураження центральної нервової системи, завжди зі смертельним наслідком, якщо у зараженої тварини або людини почали проявлятися зовнішні ознаки.

На сказ хворіють усі дикі і домашні тварини, а також гризуни, кажани і птахи. Найчастіше людина заражається від кішок, лисиць і собак.

Вірус сказу, який потрапив в організм тварини або людини, по нервових волокнах (зі швидкістю приблизно 3 міліметри на годину) проникає в спинний, а потім головний мозок, де розмножується, викликаючи дифузний енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку). З мозку по нервових шляхах вірус поширюється в різні органи і тканини, в тому числі потрапляє в слинні залози, інфікуючи слину.

На жаль, лікування від сказу не існує! Щеплення від сказу хвороби на стадії появи перших симптомів вже не дають результату. Смерть настає через кілька днів після появи перших симптомів.

Перші ознаки хвороби проявляються на місці укусу: рубець припухає, червоніє, на укушених ділянці тіла з'являються свербіж і болі. Далі з'являється температура, зникає апетит, людина відчуває загальну слабкість. Інкубаційний період сказу триває від 10 до 90 днів, в окремих випадках - до року.

Боярська міська рада

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел