21.03.2019
Александр Чернышенко 0
Шумові смуги - недорогий та дієвий спосіб підвищення безпеки руху. У Європі завдяки таким рішенням кількість ДТП знижується мінімум у 2 рази, а подекуди - в 4-6 разів.
Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Як вони працюють?
Під час наїзду на таку шумову розмітку, водій автомобіля відчуває суттєву вібраційну та шумову дію. Це сприяє підвищенню його уваги на дорозі під час руху.
Наприклад, якщо людина починає засинати за кермом, такі шумові смуги можуть врятувати життя.
Тому така розмітка наноситься вздовж дорожніх узбіч або перед наближенням до ділянки з підвищеною небезпекою.
Вперше шумові смуги з’явилися в США ще в 50-х. За принципом своєї дії вони нагадують “лежачих поліцейських”. Окрім США така розмітка широко застосовується у Німеччині, Канаді, Фінляндії, Данії, Швеції, Норвегії та у багатьох з цих країн є обов’язковими при проектуванні нових доріг.
Тому, як розповів Лев Парцхаладзе, у змінах до ДБН щодо доріг загального користування Мінрегіон прописав доцільність влаштування таких смуг на найбільших трасах - дорогах І-ІІ категорії, і планує їх затвердити. Проект змін до ДБН розроблений ДП “ДерждорНДІ”.
Для довідки: Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.