Новини
Україна
Екологія

Штрафи за забруднення довкілля хімічними відходами збільшилися щонайменше вдвічі


Відсьогодні нехтування природоохоронного законодавства порушникам обійдеться в копієчку.

Фото: Facebook/Андрій Мальований

Про це повідомили на Facebook-сторінці голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого.

12 січня набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства».

«Завдяки оновленню документа сума відшкодування, яка розраховується Держекоінспекцією за особливо сильний та сильний рівні забруднення, збільшиться в 4–6 рази, а за середній – у 2–3 рази. Простіше кажучи, порушники, які зливають хімічні речовини у ґрунт, заплатять за своє зловживання більше», – пише голова Держекоінспекції.

Також зазначається, що за 11 місяців 2020 року за шкоду, завдану земельним ресурсам, було розраховано більш ніж пів мільярда гривень збитків.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч в Україні значно зросли штрафи за порушення вимог пожежної безпеки. Також найближчим часом можуть вдвічі зрости штрафи за екологічні порушення у заповідниках.

Нагадаємо, просідання землі загрожує 19% світового населення.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.