Новини
Київщина
Довкілля
Київщина-суспільство

Шокуюче варварство: на Київщині бджолярі винищують птахів

04.06.2020 Кочкина Марина 0

У Державній екологічній інспекції столичного регіону занепокоїлися масовим винищенням птахів на Київщині. Виявляється, бджолярі, захищаючи бджіл, вбивають птахів.

Про це повідомляє сайт "Сегодня", посилаючись на допис голови Держекоінспекції в області Сергія Волкова.

"Поки Маск запускає ракети, наші бджолярі поводяться як варвари. Їм заважає ця гарна пташка (щурка, або бджолоїдка). Вони з факелами, зброєю або сітками вбивають їх і закликають це робити інших бджолярів", - написав Сергій Волков в Facebook.

Він просить повідомляти про такі випадки в поліцію і безпосередньо до Держекоінспекції столичного регіону. Йдеться про винищення щурки золотистої. Ці птахи з сімейства щурків гніздяться великими зграями. Золотиста щурка, або бджолоїдка - яскрава пташка, яка полює на комах у повітрі.

Бджолярі несправедливо вважають її шкідником, оскільки, крім бджіл, щурка ловить і шкідливих комах, наприклад ос і бджолиних вовків.

"Про винищуванні птахів ми дізналися з соціальних мереж. Після того, як проаналізували закриті групи бджолярів. Ми просто жахнулися від того, що відбувається. Так не повинно бути. Надія на те, що до виявлення таких фактів підключаться небайдужі громадяни та активісти, а також правоохоронці ", - розповів сайту "Сегодня" Сергій Волков.

За його словами, через те що агропромислові компанії знищують комах в Київській області, у птахів порушений харчовий баланс.

"Птахи не мають що їсти, і вони почали поїдати бджіл. Я звичайно розумію емоції бджолярів, але те, що ми спостерігаємо в соціальних мережах, можна назвати справжньою війною проти птахів. Люди навіть викладають фото з десятками винищених щурок", - розповідає Сергій Волков. Порушникам він нагадує про відповідальність і штрафи.

Бджоляри Київщини в шоці від того, що роблять колеги, і запевняють, що так чинять не всі здобувачі меду.

"Зараз стоїть така погода, що комахи не літають, а тільки бджоли. Ось щурки їх і відловлюють. Цих птахів прилітає дуже багато. Мабуть, від цього у людей і зриває дах - винищують їх, щоб залишитися з медом. Я вважаю, що так поводитись неприпустимо. Птахів можна підгодувати або відлякувати. Для цього можна встановити біля пасіки потужний динамік, на якому записаний голос орла або хижого птаха. Щурки боятимуться туди прилітати на полювання ", - розповідає Богдан, пасічник з Броварів.

Його підтримує і бджоляр з Васильківського району.

"У природі все має бути збалансовано, і кожен вид повинен знаходитися на своєму місці. А вбивство птахів заради меду - це неправильно. Ми засуджуємо дії таких бджолярів", - говорить Олег, власник пасіки в Васильківському районі.

Деякі бджолярі також тримають на пасіках хижих птахів:

&feature=emb_logo

У поліції Київської області розповіли, що поки до них не надходили заяви про масове винищення птахів.

"Заяв про масове винищення птахів в поліцію не надходило. Є заяви про крадіжки вуликів і про зникнення бджолиних сімей. З цим розбираються правоохоронці на місцях. Якщо до нас надійде заява про винищення птахів, то ми будемо з'ясовувати всі обставини події, розслідувати і залучати за такі дії до відповідальності ", - розповіли сайту "Сегодня" в поліції Київської області.

Раніще ІА "Погляд" повідомляв, що на Обухівщині птахів зі сміттєвого полігону відлякують шумом.