Новини
Україна
Київщина
Анонси
Україна-суспільство

Школярів запрошують взяти участь в історичному конкурсі

10.09.2019 Косянчук Інна 0

Всеукраїнська асоціація "Нова Доба" повідомила про оголошення нового конкурсу, у якому можуть взяти участь школярі з усієї України, а вчителі, краєзнавці, працівники бібліотек, журналісти, незалежні дослідники історії, інші дорослі мають можливість виступити консультантами. Мета заходу – звернутися до радянського минулого, критично осмислити не лише політичну, а й повсякденну історію життя людей

Дітям пропонують дослідити й переосмислити із свого погляду радянську історію, її глобальні й локальні складові.

«Вже більш як чверть століття минуло з часу розпаду Радянського Союзу. Відтоді ми засудили радянський тоталітаризм, прибрали радянські пам’ятники і перейменували вулиці. Та, попри це, радянська спадщина ще досить сильно тримає зв’язок із нашим життям і впливає на характер його розвитку. Наш конкурс запрошує школярів України звернутися до радянського минулого, критично осмислити не лише політичну, а й повсякденну історію життя людей. Наш конкурс для тих, хто усвідомлює, що відповідальна і зважена оцінка історичного минулого – це передусім невід’ємна складова загальної культури кожного із нас, необхідна умова подальшого успішного розвитку нашого суспільства», зауважує «Нова доба» на своїй Фейсбук-сторінці.

Умови конкурсу можна переглянути за посиланням.

Учасникам конкурсу запропоновано такі теми для досліджень:

 «Людина – головна цінність радянського уряду» – Реалізація та збереження основних прав та свобод людини у радянські часи.

«Хто не працює – той не їсть» – Засоби до існування, праця та винагорода за неї, розподіл суспільних благ: дефіцит, блат тощо.

«Релігія – опіум народу» – Церква та віряни у часи СРСР, антирелігійна пропаганда та атеїзм, релігійні свята та обряди, закриття та нищення релігійних храмів.

«Мой паровоз вперед лети, в комуне остановка» – Свобода пересування: паспортна система, приписка, приватні та колективні подорожі у часи СРСР, міграції всередині країни, еміграції, громадський та приватний транспорт.

«Сталін в Кремлі – мир на землі» – Радянські репресії: жертвита виконавці, голод 1930-х і 1940-х, депортації окремих народів, герої та жертви війн і збройних конфліктів.

«Сегодня ты играешь джаз, а завтра Родину продашь!» –Мистецтво СРСР: архітектура, музика і пісні, література, живопис, скульптура, кіно тощо.

«Все найкраще дітям» – Освіта та школа, навчальні предмети, молодіжні організації, випускні іспити та свята, піонерські табори, студентські загони тощо.

«Конституція у нас для закордону!» – Свобода слова. Преса, телебачення та радіо у радянські часи. Пропаганда, інакомислення, цензура, самвидав, Комітет державної безпеки (КДБ) та робота інформаторів.

Героїчний подвиг Радянського народу –Пам’ять про минуле. Що і як пам’ятали у радянські часи, заборонені теми, меморіальні місця, пам’ятники, музеї, топоніми, фільми про війну тощо.

«Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить – еще лучше!» – Дозвілля: радянські свята та демонстрації трудящих, літній відпочинок, їжа та щоденний раціон, одяг та мода на одяг, облаштування житла, меблі, книги, побутова техніка.

«Человек человеку друг и товарищ» – Спілкування та характер ставлення до інших, доноси та анонімки у часи СРСР, ставлення до жінок, представників інших країн та народів.

Фото - Нова доба