Новини
Україна
Суспільство
Екологія
Повітря
За кордоном

Ще спекотніше: в найближчі п'ять років клімат на Землі зміниться, – ВМО


У кожні наступні п'ять років середньорічна глобальна температура буде вищою доіндустріального рівня мінімум на один градус Цельсія.

Фото: pixabay.com

Про це йдеться в прогнозі Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), опублікованому 9 липня.

Також метеорологи зазначили, що середня температура в світі вже є на 1 градус вищою в порівнянні з 1850-1900 роками. Натомість останнє десятиліття стало найспекотнішим, а в подальшому максимум потепління може досягти 1,5 градуса на рік.

У той же час варто зазначити, що прогноз не враховує зниження викидів в період глобальної зупинки виробництва через пандемію коронавірусу. Проте фахівці підкреслили, що промисловий спад не зможе нівелювати попереднє забруднення навколишнього середовища і знизити концентрацію СО2 в атмосфері.

«Перед нами стоять складні завдання щодо досягнення мети Паризької угоди про зміну клімату – утримати глобальне підвищення температури в цьому столітті на рівні значно нижче 2°С в порівнянні з доіндустріальним періодом», – зазначив генсек організації Петтері Таалас.

Варто також зазначити, що темпи глобального потепління в окремих частинах України суттєво відрізняються. Як зазначив директор ЦГО ім. Б. Срезневського Олександр Косовець у виданні Урядовий кур’єр, найбільше за останнє 30-річчя потеплішало в Чернігові та Києві – на 1,6°С, а найменше – в Ужгороді, на 0,9°С. Також в Україні значно зменшилась кількість опадів та зростає дефіцит зволоження. Загалом же, за словами вченого, темпи глобального потепління в нашій країні швидші, ніж у світі.

До речі, раніше кліматологи визначили, що за останні 30 років Київ нібито перемістився на 400 км південніше. Тобто тепер в столиці так само тепло, як було в 1990 році в Херсоні.

Нагадаємо, за даними Еarth observatory NASA, цього літа на Європу чекає екстремальна посуха. Натомість Україна може залишитися без води. Для прикладу, рівень річки Десни в Україні впав на 5 метрів, досягши найнижчої точки за останні 140 років. Загалом же за роки незалежності в нашій країні, за даними екологів, зникло понад 10 тисяч річок.