Новини
Новини Київської області
Суспільство

Шахраї пропонують обійтися без санкцій


На Київщині активізувались аферисти, котрі під виглядом захисників прав споживачів «перевіряють» виконання харчового законодавства. Що рекомендує Держпродспоживслужба?

 Останнім часом до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (Головне управління) надходять повідомлення, що певні особи із посвідченнями представників громадських організацій у сфері захисту споживачів здійснюються перевірки суб’єктів господарювання щодо виконання ними вимог у сфері харчового законодавства та захисту споживачів. При цьому зазначені особи, погрожуючи підприємцям, що застосують до них  санкцій за нібито встановлені порушення, вимагають від них грошову винагороду за незастосування таких санкцій.

Головне управління у цьому зв’язку інформує, що єдиним органом, який має право здійснювати заходи державного контролю за господарською діяльністю у  сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, захисту споживачів є Держпродспоживслужба та її територіальні органи (Головні управління Держпродспоживслужби в областях та м. Києві).

Громадські організації не наділені повноваженнями щодо здійснення державного контролю у вказаних сферах, в т. ч. застосування санкцій за порушення вимог законодавства.

Заходи державного контролю можуть здійснюватися планово або позапланово.

Відповідно до Закону № 877, органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів. Щоправда, під час планових заходів державного контролю з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України (Закон № 2042) таке повідомлення не передбачено.

Перед початком заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб’єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення). Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу. Також  перед початком здійснення державного нагляду (контролю) посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить запис до журналу реєстрації заходів державного нагляду (контролю) (за наявності такого журналу у суб’єкта господарювання).

Головне управління, звертаючись до представників суб’єктів господарювання та операторів ринку харчових продуктів у разі виникнення сумніву щодо законності  перевірки, рекомендує звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області за телефоном 044-406-38-13 або на ел. адресу: gu@dpssko.gov.ua (з 900  до 1800  години).

Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області