Новини
Україна
Екологія

Ризик обійдеться в копієчку: що загрожує ялинковим браконьєрам та нелегальним продавцям


За хвойне дерево без бирки та документів доведеться платити не лише лісорубу, але й підприємцю.

Фото: pixabay.com

В Мінюсті розповіли, яка відповідальність передбачена за вирубку та нелегальний продаж ялинок.

За незаконну вирубку хвойних дерев у передноворічний період, а також торгівлю ялинками положеннями чинного природоохоронного законодавства України передбачено адміністративну відповідальність.

Розмір штрафів

Отже, незаконна вирубка та пошкодження дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1 020 гривень, а на посадових осіб від 2 550 до 5 100 грн. Якщо правопорушення вчинила особа віком від 16 до 18 років за відсутності самостійного заробітку штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють.

Ті самі дії, вчинені повторно за рік від 1 020 до 1 530 грн. Для посадових осіб – від 10 200 до 15 300 грн.

Порушення правил торгівлі на ринках – попередження або накладення штрафу від 17 до 51 грн. Для посадових осіб – попередження або накладення штрафу від 51 до 119 грн.

Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях – штраф від 17 до 119 грн з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

За провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом розмір штрафу становить від 17 000 до 34 000 гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

«Цього року вже вдалося спіймати на «гарячому» 78 лісопорушників, які незаконно зрубали 388 хвойних дерев. На лісопорушників в установленому порядку накладено 19,9 тис гривень адмінштрафів. Винними уже відшкодовано 246,6 тис грн», – розповів на своїй Facebook-сторінці голова Держлісагентства Василь Кузьович.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч в Україні посилили охорону хвойних насаджень.

Що має бути у легального продавця?

Підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі:

  • накладну з лісництва,
  • товарно-транспортну накладну,
  • сертифікат радіаційного обстеження дерев,
  • дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою,
  • на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Скільки цьогоріч коштують новорічні ялинки в Україні, де купити легальну ялинку у Києві та на Київщині, а також, як відрізнити легальну ялинку від браконьєрської – читайте у матеріалах «Погляду».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.