Новини
Україна
Автоновини

Ринок пального в Україні: перебої з бензином та різке подорожчання дизеля й автогазу

14.04.2021 Дар'я Сафронова 0

В окремих мережах АЗС в Україні почалися перебої з продажем бензину в роздріб, дизельне пальне вже почало дорожчати, а автогаз почне зростати у вартості з квітня-травня.

Куди зник бензин із АЗС?

Нагадаємо, що завдяки меморандуму великих мереж АЗС із Кабміном, усі марки нафтопродуктів почали коштувати нижче 30 грн/л у квітні. Натомість великі мережі вчергове вимагають від влади посилити боротьбу з “чорним” і “сірим” ринком та забезпечити рівні умови конкуренції. 

Однак, як повідомляють експерти на порталі "Сьогодні", перебої з продажем бензину в роздріб в окремих мережах АЗС опосередковано якраз і пов'язані з домовленостями Кабміну і головних трейдерів ринку пального.

Є дві версії про те, який саме цей зв'язок:
  1. Продавці незадоволені зафіксованою в меморандумі максимальною ціною в 30 грн/л і вирішили поки не продавати пальне або відпускати обмеженими партіями.
  2. Через податкові перевірки правильності сплати податків (що є також результатом меморандуму) деякі легальні мережі тимчасово призупинили роботу своїх нафтобаз, щоб привести до ладу документацію.

"Відвантаження пального в роздріб з таких нафтобаз на час припинилося, тому бензин на АЗС продають тільки за безготівковим розрахунком і тільки юрособам. Але невдовзі продажі за готівку відновляться", -

заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев

Дефіцит автогазу на 30% підвищить ціни на АЗС

Раніше аналітики прогнозували дефіцит дизеля й автогазу, нині це підтвердив і співвласник мережі АЗС KLO Ігор Чернявський на порталі UBR.ua.

У зв'язку з цим протягом квітня-травня в Україні очікується різке зростання вартості скрапленого газу - цінники на АЗС можуть збільшитися на 5 грн/л. Це станеться на тлі зупинки імпорту в Україну скрапленого газу з РФ.

Відзначимо, що згідно з даними Консалтингової групи "А-95", середня вартість автогазу в Україні станом на 13 квітня становила 15,76 грн/л, а в мережах преміальних брендів - 16,48-16,49 грн/л. Через місяць "Погляд" порівняє, якою вона буде.

Як зросла вартість дизельного пального

Ціни на дизельне паливо на ринку за два дні зросли на 540 грн/т і 23 коп. /л відповідно. Про це повідомили в "Консалтинговій групі "А-95", передає enkorr.

Перші ознаки зростання вартості були відзначені 13 квітня, а 14 квітня подорожання почало прискорюватись.

Середня вартість вагонних партій дизпалива 14 квітня склала 25 940 грн/т, що більше на 410 грн/т. У дрібному опті воно подорожчало на 16 коп./л до 21,98 грн/л.

За словами трейдерів, на ринку почав відчуватися дефіцит ресурсу, багато продавців вирішили притримати продукт, останні побажали підвищити вартість.

Максимальні цінники на дизель вдень 14 квітня встановила компанія "Амік Україна", що пропонувала паливо з нафтобаз Бородянки та Кременця по 23 грн/л, Дніпра і Одеси - по 23,20 грн/л. А трейдер "Мартін Трейд" за день тричі переписував цінники. В результаті білоруське дизпаливо у компанії подорожчало на 60-70 коп./л, до 22,50 грн/л.

Крім цього, "Погляд" повідомляв, що техогляд авто повертається. У Мінінфраструктури оприлюднили новий законопроєкт.

Також ми писали, як завищують вартість б/в автомобіля на 25%.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: freepik