Розподіл гендерних ролей у родині: опитування
Дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» показали, що зменшується кількість тих, хто вважає домашню роботу суто жіночою
За результатами опитування, проведеного 21-25 лютого 2020 року Соціологічною групою «Рейтинг» , більшість українців вважають, що жінки достатньо представлені у різних суспільних сферах.
А щодо розподілу домашніх обов’язків у родині, дослідження з»ясувало таке: н»а думку опитаних частіше у їхній сім’ї (парі) жінка готує їсти (64%). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхньому союзі поділена порівну. Обов’язки з виховання дітей та заняття господарськими справами також, на думку опитаних, покладені на жінок (52% та 43% відповідно). Водночас стосовно виховання дітей на відміну від господарських справ, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль поділена у їхній парі порівну. Стосовно наявності вільного часу відповіді розділилися наступним чином: стосовно жінок такої думки 33%, чоловіків – 30%, обох статей – 28%. Натомість головування в сім’ї (парі) дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39%, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%. Більше половини опитаних вважають, що в їхній сім’ї (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково», йдеться у повідомленні Соціологічної групи «Рейтинг».
Також зазначається, що, порівняно з попередніми роками, у динаміці з 2015 року поступово зменшується кількість прихильників того, що готуванням, господарством та вихованням дітей частіше займається жінка. А ось кількість тих, хто вважає, що жінки мають більше вільного часу, головують у сім’ї та заробляють більше грошей, зібльшується. Також, зазначає «Рейтинг», у розподілі таких ролей як готування, заняття господарськими справами та вихованням дітей думки чоловіків не дуже відрізняються від думок жінок. А лсб щодо головування в сім’ї та заробітку грошей – чоловіки й жінки мають цілком протилежне бачення.
Також, за підсумками опитування, більшість респондентів вважає, що найважливіше завдання жінки - дбати про дім та сім’ю (83%) та найважливіше завдання чоловіка – заробляти гроші (75%). 78% опитаних вважають, що жінки частіше аніж чоловіки приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій. 67% згодні з тим, що не допустимо, коли чоловіки плачуть (25% –не погоджуються), 68% згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов’язання (27% – не погоджуються). З тезою, що жінки менше зацікавлені аніж чоловіки у зайнятті відповідальних політичних посад згодні 51% (не згодні 34%).
Довідка. Опитування проведене 21-25 лютого 2020 року Соціологічною групою «Рейтинг». Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.