Новини Київської області
Буча

Робота для ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО: у Бучі провели форум“Підприємництво без бар'єрів” (ВІДЕО)

Наразі лише п'ята частина підприємців в Україні створила робочі місця для учасників бойових дій.

"Підприємництво без бар'єрів": діалог держави, бізнесу та громадськості". Таку назву має форум який зібрав майже 200 учасників і учасниць у Бучі. Подію організував центр підтримки підприємців Дія.Бізнес. У фокусі обговорення були шляхи створення сприятливих умов для працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО.

"Чому я саме сьогодні тут?

Тому що питання категорії ветеранів, людей з інвалідністю, цивільних, які в нас з'являються і зараз воно буде збільшуватися кожного року.

Ну це просто така супер-проблема, з якою держава сама не справиться. У бізнесу немає іншого варіанту, як включатися", - зазначила Олена Калібаба, керівниця Українського соціального венчурного фонду.

Про проблеми з працевлаштуванням ветеранів та людей з інвалідністю - розповів український військовослужбовець та ветеран Олександр “Терен” Будько. З початком повномасштабного вторгнення він доєднався добровольцем до батальйону "Карпатська Січ". У травні 2022-го під час боїв в Харківській області Олександр отримав важке поранення, втративши обидві ноги.

"Що я маю - першу групу інвалідності, але ось я активний житель своєї держави і я хотів би працювати десь, заробляти гроші десь, то є великий перелік вакансій, які я фактично не можу піти туди через власне охорону праці, бо так прописаний закон, що людина з першою групи інвалідності не може брати участь в цій роботі, тому потрібно якось переглянути ці законодавчі норми і саме стосовно послаблювання людей з інвалідністю, їх дещо осучаснити під ті проблеми, під ті потреби людей, які зараз в нас в державі живуть".

В межах форуму відбулися панельні дискусії. Керівник компанії "К.ТЕКС", що знаходиться в Ірпені Андрій Ільченко розповів.  Вони, як бізнес виявились не готовими до безбарєрного підприємництва. Головною перепоною для кампанії наразі є недостатність адаптованих робочих місць та інфраструктури.

"Компанія тільки почала думати, як до цього підійти. Ми стикнулися з великим браком інформації, як це зробити, як правильно побудувати систему адаптації.

І ми зрозуміли, що ми не готові запрошувати ветеранів, незважаючи на внутрішнє бажання так робити".

Наразі лише п'ята частина підприємців в Україні створила робочі місця для учасників бойових дій. Чимало часників форуму зазначили, що якщо бізнес не створюватиме інклюзивні робочі місця, це робитимуть самі ветерани, яких з кожним роком стає все більше і вони стають більш видимими на ринку праці

"Зараз в єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Сьогодні ветеранів сягає понад 1 200 000 осіб. І ця цифра ще не стала, тому що війна ще триває" - зазначив заступник міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір.

Задачею обласної влади пристоличного регіону є створення умов для комфортної праці ветеранів на підприємствах та відкриття власної справи - зазначає директорка Департаменту КОДА Наталія Погребна. 


"На сьогоднішній день Департамент економіки виступає, мабуть, тим майданчиком, який об'єднує все, владу, бізнес, громаду, для того, щоб максимально об'єднати всі можливості, які є, і донести їх до підприємців, донести їх до бізнесу, донести їх до ветеранів та громадськості про те, чим вони можуть користуватися. Наприклад, грантова програма "Власна справа", грантова програма для ветеранів — це те, що необхідно".

За словами Ганни Страховської неналагодженість системи працевлаштування ветеранів, впо, людей з інвалідністю та людей, які належать до кількох категорій одночасно зараз поєднуються з гострою нестачею кадрів на ринку. Остання є однією з найгостріших проблем бізнесу, яку, на її думку,  можна вирішити шляхом більш активного створення інклюзивного середовища на ринку праці. 

"Основне, що ми маємо забезпечити на сьогоднішній день в першу чергу ветеранам, людям з інвалідністю – це певні закриті екосистеми, де вони зможуть отримувати в себе в громаді на місцях і психологічну підтримку, і реабілітацію, і перекваліфікацію, і можливість відкрити власну справу. Тому що це на сьогоднішній день є наш обов'язок, а бізнес – це в першу чергу є головним трендсетером змін в країні".

Цей захід мав передусім інформаційну мету і цікавість гостей до теми підтвердило її актуальність і для бізнесу, і для держави, і для громадських ініціатив. 

Як зазначили організатори,  центр підтримки Дія. Бізнес у Бучі планує розширювати взаємодію з державними органами, міжнародними організаціями та великими брендами.  А ще продовжать ділитись новою інформацією та збирати зворотній зв'язок від роботодавців.  

Марія Марчук, Олександр Кравчук, з Бучі. Спеціально для медіа Погляд.

Нагадаємо, у 2023 році в Київській області успішно стартувала нова урядова грантова програма для ветеранів та їх подружжя. За цією програмою учасники бойових дій можуть отримати гранти до 1 млн грн на старт або розвиток власного бізнесу. У минулому році гранти вже отримали 21 захисник чи захисниця. Завдяки програмі створено півсотні нових робочих місць.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.