Новини
Україна
Екологія
Вода

Рівень води в Десні впав до історичного мінімуму


Дощі, що нещодавно пройшли майже не змінили ситуацію.

Як повідомляє Чернігівська ОДА, станом на ранок 4 травня рівень води у Десні в межах Чернігова становив 145 см над нулем. Такий показник є найменшим за всю 140-річну історію спостережень. Майже не вплинули на ситуацію й дощі, що пройшли на Чернігівщині, рівень води збільшився всього на 1 см.

«Метеорологи б’ють на сполох – різниця з нормою складає понад 5 метрів. Подібна ситуація і на інших територіях області. Повінь взагалі відсутня – у жодному місці вода не вийшла на заплави, нерестовищ немає, ефекту санітарного очищення річки також немає. Фактично Десна живиться виключно з ґрунтових вод», – йдеться в повідомлені.

Занепокоєння викликає той факт, що влітку при недостатній кількості опадів і надвисоких температурах рівень Десни взагалі може впасти до критичного рівня. За попереднім прогнозом – 50-70 см над «0» поста.

На думку експертів, найперше що необхідно зробити в такій ситуації – належне оформлення та утримання внутрішньогосподарських меліоративних систем в області. Через те, що немало з них наразі залишаються без господарськими, створюється дисбаланс гідротехнічного режиму, що і призводить до неконтрольованого осушення територій. Також значну шкоду водоймам завдають стихійні розорення луків та пасовищ при провадженні господарської діяльності в прибережних захисних смугах.

Найближчим часом спеціальна робоча група в Чернігівській області має детально вивчити ситуацію по територіям, де вже зафіксовані порушення і провести відповідні рейди, перший з яких заплановано вже на сьогодні.

Як повідомляли в ІА «Погляд» раніше, ледь не щодня в Україні зникає ОДНА річка.