Режим припинення вогню на Донбасі посилять з 27 липня: ТКГ
Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Гайді Грау після чергових зустрічей ТКГ та її робочих груп у форматі відеоконференцій розповіла про досягнуті напередодні домовленості щодо додаткових заходів задля посилення режиму припинення вогню на Донбасі.
Як повідомляє «Інтерфакс», у своїй заяві Гайді Грау перерахувала заходи, які мають ввести в дію з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року керівництво ЗСУ та керівництво збройних формувань ОРДЛО. Зазначається, що сторони повинні дотримуватися цих заходів на весь період «до повного всеосяжного врегулювання конфлікту відповідних наказів про припинення вогню, що містять такі заходи з підтримки припинення вогню».
Зокрема ці заходи передбачають:
- заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також заборону на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін;
- заборону на застосування вогню, включно зі снайперським;
- заборону на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їхніх околицях, насамперед на об'єктах цивільної інфраструктури, зокрема школах, дитячих садках, лікарнях і приміщеннях, відкритих для громадськості;
- створення і задіяння координаційного механізму щодо реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у нинішньому складі.
Згідно домовленостей, у разі наступальних дій вогонь у відповідь можна відкривати лише за наказом відповідного керівництва Збройних сил України та керівництва збройних формувань ОРДЛО і лише опісля безуспішної спроби використати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів слід повідомляти ТКГ.
«Під наступальними діями слід розуміти будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття цієї заяви, включно з додатковим інженерним облаштуванням позицій, та/або будь-яке просування чи переміщення озброєних осіб у бік противника, зокрема з метою здійснення розвідувальних або диверсійних дій», - пояснюється в заяві Грау.
При цьому наголошується, що вищезгадані заходи не можуть бути повністю або частково дезавуйовані жодними іншими наказами, зокрема й секретними. Окремо підкреслюється необхідність ефективного застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і обов’язковість повідомлення про них координатору ТКГ, який повідомлятиме про це всіх її учасників.
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ сприятиме і надаватиме підтримку сторонам у виконанні цих заходів, запевняє Грау. Вона сподівається, що «підтверджені заходи принесуть довгоочікувану тишу в зону конфлікту і більше спокою цивільному населенню».
Зауважимо, ексклюзивно для ІА "Погляд" у програмі “Актуальне інтерв’ю” Ігор Домбровський, ветеран АТО, депутат Київської обласної ради, розповів про війну, мир і захисників України.