Реліквія - Золоте Дерево Лучіньяно: віднайдення (ВІДЕО)
В Італії знайшли давно втрачені фрагменти знаменитої старовинної прикраси "Золоте дерево Лучіньяно".
Частини цього грандіозного релікварію, створеного відомим ювеліром Габріелло Д'антоніо, були викрадені на початку ХХ століття, повідомляє Heritage Daily.
Релікварій вважається одним із найкращих шедеврів італійського золотарства. Він складається з трьох частин (коріння, стовбур, листя) і символізує життя Христа в трьох різних періодах.
Виріб заввишки 2,70 метра був створений з позолоченої міді, срібла та емалі між 1350 і 1471 роками. Гілки дерева прикрашені коралами, кристалами та мініатюрами на пергаменті.
У 1914 році "Золоте Дерево" було викрадене і розбите на фрагменти злодіями, які, ймовірно, хотіли продати його на чорному ринку. В результаті збереглися лише залишки гілок і основа.
Деякі вкрадені фрагменти релікварію були знайдені між 1927 і 1929 роками. Після тривалого реставраційного проєкту "Золоте Дерево" частково відновили у 1933 році.
Однак найбільш сакральні компоненти, зокрема розп'яття, чотири круглі медальйони, п'ять срібних бляшок і верхню частину храмового вузла, так і не знайшли.
Лише нещодавно поліції повідомили про печеру в районі Ареццо в центральній Тоскані, де були якісь прикраси.
Влада знайшла 5 бляшок із "Золотого Дерева", які спочатку були закріплені на зворотному боці медальйонів-гілочок.
Також було знайдено один із пергаментів з портретом пророка, відполірований гірський кришталь і 16 фігурок святих, що прикрашали основу.
Нагадаємо, архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України виявили та повністю дослідили низку об’єктів давньоруського та козацького часів, знайшли велику кількість яскравих та різноманітних артефактів. Науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.