Реанімований ФОП та завищені ціни: народна депутатка проаналізувала звіт закупівлі в Бородянці
В Бородянській селищній раді засоби індивідуального захисту купували у ФОПа, який не працював останні 8 років і відновив свою діяльність перед укладанням договору. Причому, купували все за цінами, які суттєво відрізняються від ринкових.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/21_smaglyuk.jpg)
Аналіз звіту про закупівлю Бородянською селищною радою засобів індивідуального захисту опублікувала народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.
«24 квітня 2020 року були всі договори укладені з ФОП Одухою Михайлом Васильовичем. Термін поставки до 8 травня. Варто зазначити, що в 2012 році ФОП Одуха М.В. припинив свою діяльність як підприємець, і відновив її 17 квітня 2020. Тобто за тиждень, до укладення договорів з Бородянської селищною радою. Примітно, що господарська діяльність Одухи М.В. на цьому і закінчилась», – пише депутатка.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/21_smaglyuk2.jpg)
Проте й це не все, є питання й до цінових пропозицій.
Загалом на цю закупівлю засобів індивідуального захисту Бородянська селищна рада витратила 399 510 грн. На ці кошти закупили: респіратори БУК FFP-3, захисні окуляри, маски медичні, рукавички та бахіли, захисні костюми а також протигази з фільтром. І все б нічого, але ціни, за якими були куплені ці засоби, суттєво відрізняються від ринкових.
«Ще 30 березеня наш оперативний штаб протидії коронавірусу, в якому обмінювались інформацією керівники РДА та місцевих рад округу (в т.ч. Олександр Сахарук), мав пропозиції на закупівлю респіраторів БУК FFP-3 за ціною 99 грн/шт без клапану та 125 грн/шт з клапаном. Очевидно, що до 24 квітня шалений попит та дефіцит спав, а кількість пропозицій на ринку навряд чи виправдовує спекулятивну ціну в 180 грн/шт», – наводить приклад Василевська-Смаглюк.
Така ж ситуація, за словами народної обраниці, й з іншими позиціями. Для прикладу, ціна на захисні окуляри зі щитком відрізняється від ринкових щонайменше на 40 грн (хоча можна знайти позиції й з різницею у 90 грн), протигазу з фільтром на 400-600 грн (залежно від фільтру).
Такі дії, вказує Ольга Василевська-Смаглюк, призвели до збитків бюджету громади.