Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

Рада Європи додала нову карантинну зону – «темно-червону»


«Темно-червоними» тепер будуть ті регіони, в яких показник захворюваності на COVID-19 на високому рівні: приріст нових випадків за 14 днів більший, ніж 500 на 100 тисяч населення.

фото - freepik.com

Також потраплятимуть у «темно-червону» зону ті території, на яких виявлять відразу декілька штамів COVID-19.

Таке рішення ухвалила Рада Європи, оновивши карантинне зонування у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби. Нова зона додалася до вже існуючих «зеленої», «жовтої», «помаранчевої», «червоної» та «сірої».

У пресслужбі Ради Європи наголосили:

«Держави-члени не повинні заохочувати всі другорядні поїздки в «червоні» й «темно-червоні» райони, водночас намагаючись уникнути збоїв в основних поїздках».

Тож тепер громадяни, які будуть подорожувати з «темно-червоного» регіону, повинні обов’язково пройти тест на COVID-19 до виїзду, а також самоізоляцію по прибуттю в іншу країну.

У ЄС порекомендували країнам-членам вимагати від мандрівників, які прибувають із «помаранчевих», «червоних» і «сірих» зон, проходити тестування перед вильотом. Винятком можуть бути лише перевізники і транспортні працівники. Якщо ж країна вирішила ввести таку вимогу, рекомендується використовувати експрес-тести на антиген.

фото - freepik.com

При цьому в ЄС не рекомендують застосовувати правило обов’язкового тестування або карантину до людей, які живуть в прикордонних регіонах і часто перетинають кордон.

Зауважимо, що станом на 2 лютого 2021 року у світі зафіксовано понад 103 млн випадки COVID-19. Із них померли більше 2 млн 238 тис. пацієнтів. Про це свідчать дані з сайту американського університету Джонса Гопкінса.

«Погляд» раніше повідомляв, що в аеропорту «Бориспіль» з’явився пункт тестування на COVID-19.

Дізнайтесь, як вбити коронавірус за 1 хвилину: у Туреччині розробили унікальний спрей.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.