Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Рада ЄС затвердила 500 млн євро військової допомоги та ще 45 млн для тренувальної місії (ВІДЕО)

Жозеп Боррель наголосив, що Євросоюз буде підтримувати нашу державу стільки, скільки потрібно.

Рада ЄС ухвалила сьомий транш допомоги Україні у розмірі 500 млн євро та 45 млн євро для підтримки тренувальних зусиль Місії ЄС.

"Україна повинна отримати всю необхідну військову техніку та підготовку, потрібну для захисту своєї території та свого народу від агресивної війни з боку росії. Вони не просто захищають свою країну, вони також захищають наші спільні цінності та основні принципи міжнародного права. Сьогоднішні нові заходи надсилають чіткий сигнал у цей критичний час: ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - представник ЄС Жозеп Боррель.

Сьомий пакет збільшить загальний внесок ЄС в рамках ЄФМ для України до 3,6 млрд євро.

Метою нового заходу допомоги на підтримку Збройних сил України, які проходять підготовку в рамках EUMAM Ukraine, є надання необхідного нелетального обладнання та матеріалів, а також послуг для підтримки навчальної діяльності, пояснили в Раді ЄС.

"Мобілізація додаткової військової допомоги та підтримка Збройних сил України, які проходять підготовку в рамках EUMAM Ukraine, демонструє, що ЄС залишається непохитним у своїй підтримці українських військових у захисті країни від ескалації незаконної агресії".

У Києві 3 лютого відбудеться саміт ЄС – Україна. Його порядок денний передбачає, поряд з іншим, обговорення військової допомоги Євросоюзу Києву.

У четвер Європейський парламент на пленарній сесії в Брюсселі ухвалив резолюцію, що закликала держави-члени ЄС "збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї".

Нагадаємо, Європарламент закликав ЄС готувати початок переговорів про членство України. У документі Європарламент детально виклав свої очікування від майбутнього саміту між політичними лідерами України та ЄС, що відбудеться 3 лютого в Києві.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.