Путівник зоряним небом: що можна побачити вночі у лютому
Після січневих зорепадів, яскравих «подій» на зоряному небі над Київщиною не слід чекати, проте можна милуватися сузір'ями, а вечорами буде сліпуче сяяти Венера.
У лютому зоряне небо ще прикрашено візерунками зимових сузір'їв. Але вже на сході піднімаються перші весняні зірочки з сузір'їв Волопаса і Діви. Перед світанком стає видно Марс і Венера. Натомість Юпітер стає головною планетою місяця, і спостерігати його можна вже відразу після заходу сонця.
Ранкова видимість Юпітера і Меркурія розпочнеться 3 лютого.
9 лютого зможуть спостерігати повний місяць, а на наступної ночі Місяць опиниться в перигеї (найближчій до Землі точці навколоземної орбіти): відстань складе всього 360 463 км. Внаслідок цього природний супутник нашої планети буде виглядати особливо великим і яскравим.
Південну ділянку зоряного неба прикрашає сузір’я Близнюків. Під Близнюками – сузір’я Малого Пса з яскравою зорею Проціон. Ближче до обрію лежить сузір’я Однорога. Ліворуч від цих сузір’їв міститься Оріон, під яким лежить сузір’я Зайця. Над точкою півдня на обрії видно сузір’я Великого Пса, в якому сяє найяскравіша зоря неба Сиріус.
Натомість у північній частині зоряного неба заходить сузір’я Лебедя. Над ним – Цефей, ліворуч і вище від Лебедя лежать сузір’я Дракона й Малої Ведмедиці з Полярною зорею.
Джерело: Астросвіта.