Новини
Новини Київської області

Приховані вороги: як розпізнати шахрайські прилади в банкоматі


Системи захисту персональних даних та банківських карт стають все більш заплутаними та хитрими. Шахраям вже не так просто виманити гроші, адже для цього доводиться вигадувати хитромудру схему. Та і навіщо, якщо старі добрі методи залишається дієвими.

Ворог всередині, або скіммінг

Навіть знімання коштів з банкомату може загрожувати вашому гаманцю. Скіммінг - це зчитування магнітних даних з банківської карти. Далі шахраї створюють копію картки та розплачуються вашими грошиками за свої покупки.

“Але як вони дізнаються ПІН-код?”, - може запитати хтось з вас. Легко: встановлюють непомітну крихітну камеру, яка знімає ваші прекрасні руки, що набирають код.

Після пограбування вашу карту врятувати можна. Але не ваші кошти.

Фото: journal.tinkoff.ru

“У зв’язку зі збільшенням випадків (шахрайства) банки (на екрані банкомату) перед початком обслуговування показують, як повинен виглядати отвір для купюр та отвір для карти, - радить розробник фінансового програмного забезпечення Андрій Ревякін. - Перед початком роботи з банкоматом роззирніться навкруги, чи нема підозрілих осіб поряд. Якщо у вас виникли підозри щодо людини, яка стоїть поряд, пропустіть її вперед до банкомату, а потім самі проведіть свої операції”.

Гарний спосіб вберегтися - встановити ліміт на зняття готівки по карті. Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем радить раз в три місяці змінювати ПІН-код. При знятті коштів обов’язкове правило - прикривати рукою клавіатуру, де ви вводите свій секретний код.

“Не дам”, або кеш-треппінг

Вам нарешті скинули зарплату. Ви приходити до банкомату, щоб зняти трішки грошей “на хліб”. Апарат повідомляє: гроші видані. А в отворі для готівки - порожньо. Ще й смска приходить, що готівочка знята.

Такий вид шахрайства називають кеш-треппінг. Аферисти встановлюють у банкомат спеціальний пристрій, який буквально перехоплює банкноти та не дає їм потрапити у ваші руки.

Фото: psm7.com

У випадку, якщо ви стали жертвою кеш-треппінгу, вихід один: телефонувати у банк і повідомляти про проблему. Обов’язково назвати адресу, за якою розташований банкомат.

Найкращою “профілактикою” від такого виду шахрайства є відмова від користування банкоматами. “Загалом, враховуючи, що карти приймаються в багатьох точках, то максимально використовуйте карти для розрахунку в магазині. Знімайте готівку тільки за необхідність, так як розрахунок по карті в магазині, як правило, дешевший, ніж зняття готівки в банкоматі”, - вважає Андрій Ревякін.

Нещодавно у мережі банків “ПриватБанк” з’явився новий вид шахрайства з фейковими сайтами, на яких проводять “призові опитування” для клієнтів, а пізніше - виманюють конфіденційні дані картки. Невдовзі ми розповімо і про такий вид шахрайства.