Новини
Гостомель

Прокуратура Київщини: 3 га лісу у Гостомелі необхідно повернути державі

07.05.2020 Гапон Юлія 000

Прокуратура Київщини звернулася до суду з позовом про повернення державі лісових ділянок у селищі Гостомель на Київщині, площа яких складає 3 га, а вартість - майже 150 тис. грн.

Встановлено, що у травні 2017 року наказами Головного управління Держгеокадастру у Київській області двом громадянам затвердили проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок площею 3 га для ведення особистого селянського господарства на території Гостомельської селищної ради.

Проте ці рішення прийняли всупереч вимог земельного та лісового законодавства, оскільки спірні землі відносяться до державних земель лісогосподарського призначення та належать на праві постійного користування державному підприємству «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс».

Реагуючи на порушення, Києво-Святошинська місцева прокуратура пред’явила до Ірпінського міського суду дві позовні заяви про визнання недійсними і скасування наказів Держгеокадастру та витребування на користь держави цих земельних ділянок.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв про те, що згідно з проєктом нового Генплану столиці частина лісів Київщини стане парками, і цим “озелененням” можуть скористатися забудовники (адже всім відомо, що навколо парків і скверів частенько "виростають" багатоповерхівки). 

Джерело: пресслужба прокуратури Київської області