Новини
Новини Київської області
Здоров'я
Аварії та ДТП
Київщина-суспільство

Програма «Нульова смертність на дорогах»: результати нульові?


За статистикою Національної поліції, Київщина увійшла до п’ятірки регіонів, де найбільше зросла кількість ДТП із загиблими

Поліцейські повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди – як зведення із зони бойових дій: загиблі й травмовані – чи не щодня. Дороги Київщини – небезпечні для водіїв і пасажирів… А тим часом в області вже третій рік триває реалізація «Обласної програми розвитку дорожнього руху  та його безпеки «Нульова смертність на дорогах Київщини» на 2017-2019 роки». Торік було внесено низку змін до цієї програми. Визначено й прогнозований загальний обсяг фінансування заходів: у  2017 році за рахунок коштів обласного бюджету – 5 млн. гривень, у 2018 році – 7 млн. грн., у 2019 році - 8 млн. грн.

Мета програми – зменшення кількості травмованих і загиблих людей на дорогах і вулицях області, з кінцевою довгостроковою метою досягнення нульової смертності, відповідно до міжнародної визнаної концепції «Vision Zero».

Як свідчить світова практика, це цілком можливо. «У світі вже є понад 500 великих міст, які досягнули нульової смертності на дорогах. І понад 300 міст досягнули таких успіхів за 3-4 роки. Мова про такі країни, як Голландія, Велика Британія, Данія, Німеччина та Швеція», підрахував 24 канал.

Обласною ж програмою передбачається:

–створити прецедент ефективних інноваційних дій у сфері дорожньої безпеки, що базуються на світовому досвіді, та закласти якісний фундамент для розробки більш довготривалої і масштабної обласної програми на наступні роки, та аналогічних якісних програм у населених пунктах області, які разом будуть спрямовані на мету скорочення річної кількості загиблих та травмованих осіб;

--створити єдину електронну карту відеонагляду та контролю швидкості;

--створити єдину електронну карту місць концентрації дорожньо-транспортних пригод;

–облаштування острівців безпеки протягом 2017 року у кількості 30 штук, протягом 2018 року у кількості 43 штук, протягом 2019 року – 50 штук;

–зменшення кількості загиблих на дорогах Київської області протягом 2017 року на 10 %, протягом 2018 року на 20 %, протягом 2019 року    на 30 %;

–зменшення кількості травмованих протягом 2017 року на 10 %, протягом 2018 року на 20 %, протягом 2019 року на 30 %.

Тобто все має йти до зменшення аварійності, до підвищення безпеки доріг, але вочевидь, щось іде не так. Журналіст Геннадій Гребньов проаналізував статистику ДТП і опублікував на своїй Фейсбук-сторінці цифри, які не можуть не тривожити. «Згідно зі статистикою Національної поліції, область увійшла до п’ятірки регіонів, де найбільше зросла кількість ДТП із загиблими. За сім місяців цього року на Київщині сталося 928 дорожньо-транспортних подій із потерпілими, що на 11,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року. Внаслідок аварій загинуло 159 (+43,2%) та травмовано 1205 (+6%) осіб».

Якщо зважити на те, що в обласній програмі відправною точкою визначені показники 2015 року, коли в результаті ДТП загинуло 366 осіб і було травмовано 2469, а цьогоріч цифри подані за сім місяців, то напрошується думка, що ситуація не змінилась. А щодо «острівців безпеки» – скоріше, варто підраховувати «острівці небезпеки», один з яких – столична вулиця Богатирська у напрямку від Києва до Оболоні. Там ДТП стаються надто часто. От і вчора, 15 серпня, як уже повідомляв «Погляд», тут сталося смертельне ДТП. А днями, як інформував "Погляд", біля Глевахи сталася взагалі безпрецедентна аварія.

А що ж кошти – оті 20 мільйонів? «Левова частка цих коштів, а саме 15 мільйонів гривень, мала піти на спорудження острівців безпеки. Решта – 5 мільйонів гривень – на дослідження причини ДТП, вивчення безпеки інфраструктури, аналізу прибуття екстрених служб до місць аварій, профілактичні заходи тощо. Цікаво, що більшість положень програми разом із державними структурами та органами місцевого самоврядування мали реалізувати ще й «незалежні експерти».

Як бачимо, час засвідчив неефективність та поверховість цієї програми. Витрачаючи кошти на сумнівні острівці безпеки, влада навіть не спромоглася ліквідувати на Одеській трасі, біля повороту на Круглик, місце концентрації ДТП, де за рік сталося понад 50 аварій!», зауважує Геннадій Гребньов, і зауважує, що, вочевидь, новому керівництву ОДА доведеться переглядати положення цієї програми, або розробляти нову, сповнену реальними заходами, що зможуть зменшити травматизм на дорогах Київщини.

Так, робити щось треба, і, вочевидь, невідкладно. Бо за кожною тривожною цифрою статистики – ще й чиєсь життя та здоров’я….

Фото: з публікацій ІА «Погляд» про резонансні ДТП, які стались із 20 липня по 15 серпня на Київщині (менше, ніж за місяць).