Природно-заповідний фонд поповнився новими об’єктами (ВІДЕО)
Нещодавно Київська обласна рада створила 4 нові об’єкти природно-заповідного фонду.
Про це повідомляється на сторінці Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) у Facebook.
Ініціатором став голова Екологічної комісії Київської облради, депутат Київської облради Роман Титикало.
До переліку увійшли наступні локації:
Ландшафтний заказник "Денисенко яр", поблизу селища Ємчиха. Тут зустрічаються рідкісні види рослин і тварин. Територія є місцем гніздування багатьох видів птахів.
Заказник "Планерна гора" в селі Ходосівка, Обухівського району. Його площа складає 31 га.
На думку екологів, вона є дуже цінним місцем, оскільки представляє унікальну ділянку українського степу. На її західному схилі виявили великі ділянки рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України — ковили волосистої.
Окрім цього гора є улюбленим місцем любителів параглайдингу, дельтапланингу та авіамодельного спорту.
"Річка-Герой Ірпінь" площею 55 га біля міста Буча.
Під охорону взяли частину річки Ірпінь завдовжки 8,5 км із берегами по 20 м, площа заказника 55 га.
Ще тисячу років тому, за часів стародавньої Русі, річка Ірпінь не раз захищала Київ з півночі та північного заходу від набігів половців і печенігів. Вона має довжину 162 кілометри, а її заплава — це широка, близько кілометру, болотиста долина, через яку не могла пройти ворожа кіннота.
Західні кордони столиці Київської Русі обороняли дві сильні фортеці — Білгород (тепер селище Білогородка) і фортеця Вишгород (тепер місто Вишгород).
У березні 2022 року цей об’єкт відіграв надзвичайно важливу роль у захисті столиці від російської навали.
"Чарівні луки" 14,6 га біля села Сувид у Вишгородському районі Київщини.
Місцевість відома завдяки унікальним рослинам, зокрема незліченною кількістю ірисів сибірських та популяцією рідкісної орхідеї-ятришника, занесених до Червоної книги України. На думку експертів, також кількості ірисів на Київщині більше немає.
Окрім цього під охорону були взяти місця зростання рідкісних червонокнижних рослин: півників сибірських, ковили волосистої та пальчатокорінника м’ясочервоного.
Природно-заповідний фонд Київщини по-справжньому унікальний. Тут розташований єдиний у світі радіаційно-біологічний біосферний заповідник (Чорнобильський) і єдиний в Україні національний парк, що лежить у межах мегаполіса (Голосіївський). Самі об’єкти репрезентують природу Північного Полісся й частково Наддніпрянщини.
На сьогодні до складу Природно-заповідного фонду Київщини входять понад 200 територій та об’єктів, серед яких біосферний заповідник, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, близько 100 заказників, пам’яток природи та парки садово-паркового значення.
Нагадаємо, на Київщині біля річки Десна створять заказник. Як зазначається, новий заповідник буде розташований в урочищі "Саків ріг" біля села Боденьки, яке є місцем масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.