Президент МАУ Євген Дихне заявив про монополізацію послуг на ПЛР-тести
Мова йде про необхідність тестування на COVID-19 при подорожах в ОАЕ.
Справа у тому, що вирушаючи до ОАЕ, тест на коронавірус можна зробити лише в лабораторії DILA.
Про це розповів президент МАУ Євген Дихне на своїй facebook-сторінці.
«Правила змінюються швидше, ніж ми встигаємо адаптуватися до попередніх. Очевидно, це виклик часу. Вважаю, що необхідно про це публічно написати, тому що запитань більше, ніж відповідей, і я дуже хочу вступити в діалог з тими, хто знає «зсередини», як це працює у DXB ( аеропорт Дубай)», - зазначив Дихне.
Він пояснив, що з 1 серпня всі пасажири, які прибувають до ОАЕ, повинні надати негативні результати ПЛР-тесту. Про це повідомили в Національному управлінні з надзвичайних ситуацій, криз і стихійних лих ОАЕ.
Існує спеціальний список акредитованих лабораторій: www.screening.purehealth.ae.
В Україні тільки одна така лабораторія - ML DILA. Щоб зробити тест, пасажирам необхідно завчасно подати заявку через purehealth.ae, але люди стверджують, що сервіс працює не дуже оперативно.
«При посадці пасажира на рейс до Дубай авіакомпанії повинні впевнитися в тому, що результати теста на COVID-19 у всіх пасажирів були отримані в ліцензійних лабораторіях (у нашому випадку - конкретній ліцензійній лабораторії) не раніше, ніж за 72 години до прибуття в ОАЕ. На жаль, ситуація виглядає таким чином, що відбувається певна монополізація послуг, і такої вимоги немає щодо в’їзду до будь-якої іншої країни, куди МАУ здійснює перельоти», - розповідає президент МАУ.
У разі, якщо пасажир матиме тести іншої лабораторії і його не впустять до країни, авіакомпанія зобов’язана забезпечити йому зворотний виліт.
«Це значно менша проблема у період, коли регулярних рейсів більше. Але це величезна проблема, коли рейс на наступний день або пізніше. Ми не хочемо повторення випадку із застряглими у Греції українцями, які ночували у нелюдських умовах», - підкреслив Дихне.
Очільник МАУ просить пасажирів, які планують виліт до Дубая найближчим часом, виконувати вимоги, що встановлені самою країною.
Також Дихне зазначив, що МАУ не подобається така ситуація, і вони вже звернулися до посольства ОАЕ та до українського посла в ОАЕ, з тим щоб вони прояснили ситуацію із монополізацією послуг на ПЛР-тести та посприяли якнайшвидшому розширенню переліку акредитованих лабораторій.
Раніше "Погляд" писав, що Україну поділили на карантинні зони: найбільший рівень поширення COVID-19 – у трьох регіонах.
За поточною епідемічною ситуацією в Україні можна слідкувати на спеціальній інтерактивній мапі.