#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Світ-суспільство

«Празька весна»: у Чехії стартує фестиваль класичної музики

17.05.2020 Кочкина Марина 0

З 18 травня 2020 року мережа Чеських центрів транслюватиме онлайн для всього світу найвідоміший чеський фестиваль класичної музики. «Pražské jaro», що перекладається з чеської як «Празька весна», – це фестиваль класичної музики з найдовшою традицією в Чеській Республіці.

Захід заснований у 1946 році, один з найдавніших фестивалів у світі цьогоріч святкує 75-ліття. Досі на чеській музичній сцені йому немає рівних за кількістю концертів. У 2020-му фестиваль відбудеться без живої участі глядачів. Однак, як зазначив його директор Роман Бєлор: «Празька весна» ще ніколи не була ближчою до вас. Вперше за сімдесят п’ять років ви зможете досвідчити всі концерти фестивалю зі звуком та картинкою у вас вдома».

Цього року Чеський центр спільно з Міністерством закордонних справ Чеської Республіки стане партнером фестивалю для зарубіжжя. Ціла мережа Чеських центрів впродовж фестивалю через свої веб-сторінки та соціальні мережі презентуватиме та поширюватиме програму, що включає в себе окремі виступи та концерти для глядачів з-за кордону.

Генеральний директор мережі Чеських центрів Ондржей Черни про цьогорічну співпрацю заявив: «Для нас це честь та гордість – спільно з Міністерством закордонних справ Чеської Республіки подарувати тисячам глядачів у всьому світі враження від концертів цьогорічної «Празької весни», цього родинного срібла чеської культури!»

Одинадцять концертів звучатимуть наживо зі сцен п’яти празьких концертних залів та одного залу у місті Брно. Першим концертом мережі Чеських центрів буде виступ Collegia 1704 тa Collegia Vocale 1704 під батутою диригента Вацлава Лукси з фестивалю «Pražské křižovatky» у понеділок 18.05 в 21.00 (за київським часом). Тут звучатиме програма з композицій Йогана Себастіана Баха, Яна Дисмаса Зеленки, Георга Фрідріха Генделя.

джерело