#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство
Політика

Позика МОЗ стане ярмом на шиях українців – Василевська-Смаглюк

26.05.2020 Бобрик Юлія 0

Не розібравшись із позикою 2015 року ($214 млн), МОЗ в середині травня підписало нову угоду на отримання коштів у розмірі $135 млн від Світового банку на додаткове фінансування проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». На це у своєму дописі на Facebook звертає увагу громадян народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк.

Депутат наголошує, що проблематика таких позик полягає в тому, що державі в особі МОЗ потрібно їх не лише повертати, а й сплачувати чималі відсотки за користування ними. Для прикладу Василевська-Смаглюк наводить позику у розмірі $214 млн від МБРР, яку в 2015 році МОЗ взяв на реалізацію комплексу заходів проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» за програмою, розпочатою у тому ж, 2015 році (позика № 8475-ua).

«За період реалізації проєкту було сплачено $1,6 млн за резервування невикористаних коштів позики, а також $1,3 млн – відсотки за користування позикою та $0,53 млн – разову комісію за відкриття», - підкреслює народна обраниця.

На думку Ольги Василевської-Смаглюк, це є злочином. На своїй сторінці у соціальній мережі вона написала: «Ми беремо позики, використовуємо до 10% від суми і вимушені повертати шалені відсотки. У мене питання: хто нестиме за це відповідальність? Адже йдеться про неефективне використання коштів. Це злочин!»

Депутат зауважує: «Може, і наміри гарні, але ще декілька десятків мільйонів гривень у цю п’ятницю почепили, як ярмо на шию, українцям у вигляді відсотків за отриману МОЗ позику».

https://www.facebook.com/zeolga96/posts/810812682780119

Народна обраниця занепокоєна, адже хоча, можливо, для МОЗ під 100 млн грн – невеликі гроші, проте віддавати ці кошти доведеться українцям.

Нагадаємо, також нещодавно народний депутат Василевська-Смаглюк розповіла, що Укрпошта має стати і поштою, і банком одночасно.