Новини
Суспільство
Довкілля
Світ-суспільство
За кордоном

Поновлювані джерела генерують більше третини електроенергії у всьому світі

14.04.2020 Бобрик Юлія 0

Це новий рекорд.

Згідно з даними, опублікованими Міжнародним агентством з поновлюваних джерел енергії (IRENA), більше третини світової електрики виробляється завдяки зеленим технологіям, зокрема, сонячній та вітровій.

У звіті агентства представлено докладні статистичні дані про потужності відновлюваних джерел енергії за останнє десятиліття (2010-2019 роки). Так, для прикладу, за минулий рік завдяки «зеленій енергетиці» було вироблено 2 537 гігават електрики по всьому світу, що на 176 ГВт більше, ніж в 2018 році.

У період з 2018 по 2019 роки будівництво нових генеруючих потужностей на поновлюваних джерелах енергії дещо сповільнилося. Але так як в світі було побудовано менше нової інфраструктури для виробництва електроенергії на викопному паливі, частка відновлюваних джерел енергії в розширенні енергетичного потенціалу зросла.

72% всіх нових джерел електроенергії, встановлених в світі в 2019 році, були поновлюваними, що є новим світовим рекордом. При цьому 90% нових проєктів відновлюваної енергетики припало на енергію сонця та вітру.

Також у звіті IRENA йдеться про те, що світ повинен подвоїти інвестиції у відновлювану енергію до 2030 року та як можна швидше перейти на стовідсоткове використання поновлюваних джерел енергії для запобігання кліматичній катастрофі.

Читайте також:
В Украні стартує проєкт на підтримку розвитку «зеленої» енергетики в громадах
Через 5 років відновлювані джерела енергії забезпечуватимуть 70% електроенергії
Чи може Київ перейти на відновлювані джерела енергії?