Новини
Автоновини

Податок на розкіш: оподаткування дорогих авто знову хочуть переглянути


У зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати пропонується повернутися до оподаткування автомобілів вартістю 1,2 млн грн.

Кількість авто, з яких сплачується транспортний податок, наразі в 1,5 рази менше у порівнянні з 2019 роком, що негативно вплинуло на розмір надходжень до місцевих бюджетів, пояснює Міністерство фінансів України.

Тобто, за 10 місяців до бюджетів громад надійшло 183,4 млн грн, в той час як за цей самий період минулого року було 242,4 млн грн.

Справа у тому, що транспортний податок в діючій редакції передбачає, що його сплачують власники авто віком до п’яти років включно, середньоринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальних заробітних плат.

Отже, у 2017 році, коли МЗП становила 3 200 грн, мінімальна вартість авто, за які сплачувався податок, дорівнювала 1,2 млн грн.

У січні 2020 року МЗП становила 4 723 грн - тож вартість автомобілів, що підлягають оподаткуванню, виросла до 1,7 млн грн.

Відповідно, зі зростанням у наступному році МЗП до 6 000 грн, оподатковуватись будуть автомобілі вартістю 2,25 млн грн.

У зв’язку з цим міністерство пропонує повернутися до оподаткування авто віком до 5 років вартістю понад 1,2 млн грн, як це було у 2017 році, шляхом внесення змін до ПКУ в частині встановлення середньоринкової вартості у 200 розмірів мінімальних заробітних плат.

«Такий крок сприятиме наповненню бюджетів місцевих громад, а отже до використання цих коштів на розвиток інфраструктури, освіти та медицини, зокрема», - пояснює Міністерство фінансів України.

Втім, як ми раніше писали, збільшення податків торкнулась не тільки дорогих автомобілів, а й звичайних товарів вжитку. Це пояснюється зростанням інфляції, яка впливає на підвищення цін.

«Погляд» повідомляв, що й середня заробітна плата штатного працівника підвищилась на 12,3% в порівнянні з 2019 роком, і наразі становить майже 12 000 грн.