Початок навчального року: кого пустять до школи?
Заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук пояснив, що батькам необов’язково купувати маски для школярів, достатньо саморобних. А ось санітайзерами школи мають забезпечити місцеві органи влади, з батьків на це ніхто не вправі вимагати гроші.
Завтра – 1 вересня, День знань, який пройде без звичних для початку навчального року урочистостей. Через коронавірус у школах багато чого зміниться, це зумовлене прагненням зробити навчальний процес якомога безпечнішим для дітей. На офіційному сайті Міністерства освіти і науки опубліковано роз’яснення заступника міністра освіти і науки України Ігоря Гарбарука щодо низки нюансів цьогорічного початку навчального року.
Зокрема, у роз’ясненні йдеться про те, що восени очікується збільшення випадків коронавірусу, зумовлене як сезонністю, так і міграційними процесами, наприклад, студенти повертаються до вишів, а отже, збільшиться кількість населення у великих містах порівняно з літнім періодом. Однак педагоги прагнуть зробити все, щоб усі школярі отримували повноцінну освіту.
Щодо запровадження дистанційного навчання
Ігор Гарбарук зауважив: «Не є результативним перевести всіх школярів країни на дистанційне навчання з самого початку року. Як це зробити з першачками, які лише йдуть до школи? Їм потрібно поспілкуватися з учителями. Як викладач університету я чітко знаю, що живе спілкування з школярами цінне: це — емоції, швидкий обмін думками, атмосфера класу. До того ж, при сучасному рівні охоплення інтернетом країни, не є можливим забезпечити якісне дистанційне навчання з першого дня».
Відтак, на його переконання, має бути кілька напрямків: очне навчання, як допоміжний інструмент — дистанційне навчання та самоосвіта при кураторстві вчителів, тьюторів.
Щодо безпеки
Гарбарук наголошує, що «ситуація з адаптивним карантином і чотирма епідеміологічними зонами відбиває різні ступні ризику. У «зеленій зоні» немає потреби у пересторогах. Заклади освіти мають забезпечити себе дезінфекторами та іншими необхідними засобами».
Заступник міністра закликав виконувати рекомендації міністерства охорони здоров’я, зокрема, щодо дотримання соціальної дистанції.
Про зворотний зв'язок
Підкресливши, що МОН планує зробити все, аби мінімізувати загрозу і при цьому запропонувати максимально можливу якість освіти, Гарбарук зазначив, що хороший результат забезпечить зворотний зв’язок та спільна робота із батьками у цій новій реальності. Скажімо, саме батьки найкраще проконтролюють забезпечення антисептичними засобами у школі чи побачать вади дистанційної освіти.
Також заступник міністра порекомендував 1 вересня утриматися від загальних масових акцій, аби не наражати дітей на небезпеку: «Не варто проводити лінійок, збирати в одному місці багато людей. Краще привітати дитину вдома та на першому уроці. Вчителі поговорять з учнями про нові умови перебування у школі, про безпеку. До слова, наші діти гнучкіші. Ще у докарантинний період, коли я не міг бути десь, де виступала моя донька, вона просто записувала все на відео та демонструвала мені вдома. Так само можуть вчинити і діти 1 вересня».
До уваги батьків
Гарбарук попросив і батьків дотримуватися правил: «Якщо батькам кажуть, що доступ на територію школи заборонено, не порушуйте це правило. Лише тьютори дитини з інвалідністю можуть заходити до закладу освіти».
Також він повідомив, що забезпечувати школи необхідними засобами протиепідемічної безпеки, зокрема, санітайзерами, мають місцеві органи влади, а не батьки, тож жодних додаткових платежів з батьків ніхто не вправі вимагати.
«Якщо вчитель наполягає здавати кошти, треба звертатися до директора школи. Якщо він підтримує вчителя, до управління освіти», - звернув увагу Гарбарук. Разом з тим заступник міністра зазначив, що масками дітей мають забезпечити батьки, так само як зошитами чи іншим приладдям. Однак вчителі не мають змушувати батьків купувати маски. Достатньо буде маски, пошитої власноруч.
Як повідомляв «Погляд», на Київщині сформовано 1135 перших класів, до яких зараховано 24398 учнів.