Побитий хрест і вкрадений щит: як вандали у Василькові зіпсували пам’ятки
На оглядовому майданчику біля Собору Антонія і Феодосія невідомі особи не лише познущались над символом християнства – хрестом, а й вкрали туристичний щит.
![Побитий хрест і вкрадений щит: як вандали у Василькові зіпсували пам’ятки](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/000IMG_20200203_1557503-1500x2000.jpg)
Величезний хрест вандали побили і позривали з нього літери. Не втримались вони й від крадіжки інформаційного щита «Фрагмент Валу Х ст.».
![Побитий хрест і вкрадений щит: як вандали у Василькові зіпсували пам’ятки](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/000IMG_20200203_1557382-2000x1500.jpg)
Щит був встановлений у вересні 2019 року. З його допомогою можна було дізнатись більше про тисячолітню історію міста Васильків. Однак простояв щит всього кілька місяців. На початку цього року працівники Сектору охорони культурної спадщини виявили, що щита немає.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/IMG_20190922_145101-1.jpg)
Як повідомила журналісту ІА «Погляд» начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Руслана Павлова, вартість розробки макету щита становила 2580 грн. "На жаль, у цьому віддаленному місці міста немає камер відеоспостереження, щоб контролювати подібні акти вандалізму", - зазначила Руслана Станіславівна та додала, що цьогоріч планується у Василькові встановлення ціла низка інформаційних щитів по всьому місту.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/000IMG_20190922_145124.jpg)