Під гуркіт вибухів: на Обухівщині птахів на сміттєвому полігоні відлякують шумом
Активісти з села Підгірці, що на Обухівщині, скаржаться на вибухи у своєму населеному пункті. Нагадаємо, саме у Підгірцях знаходиться переповнений полігон твердих побутових відходів (ТПВ) №5. Виявляється, причина вибухів пов’язана зі встановленням спецпристрою, що відлякує птахів зі сміттєзвалища.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/5cefc55fed284.png)
Про це йдеться у дописі активістки Лесі Москаленко на сторінці місцевої спільноти «Великі та Малі Дмитровичі».
"В автоматичному режимі вибухає пропан-бутанова суміш, щоб відлякувати птахів", - повідомляється у дописі.
Відомо, що кількість фільтрату на цьому сміттєзвалищі давно перевищила норму.
Фільтрат сміттєвого полігону - це складна за хімічним і фізичним складом рідина, яка утворюється при проходженні атмосферних опадів крізь товщу твердих побутових відходів на полігоні. У дописі активістки вказано, що наразі не можна побачити, скільки дійсних обсягів фільтрату переробляється, адже відсутня онлайн-трансляція.
Раніше ІА "Погляд" повідомляв, що на переобладнання сміттєвого полігону №5, що у Підгірцях, виділять більше 400 млн грн.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/unnamed-5-1.jpg)
"На другому фото - лічильник обсягів переробки фільтрату на сайті Київспецтрансу (оператор полігону). Онлайн-трансляція неактивна і ми не можемо побачити, скільки ядовитого фільтрату переробляється і чи переробляється він узагалі. В той час, як всі придбані за останні кілька років установки мали б працювати безперервно, аби хоча б зменшити оте море фільтрату на полігоні, не кажучи вже про його ліквідацію", - повідомляє активістка Леся Москаленко.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/99123318_2930758423673440_2145314410342645760_o.jpg)
Місцевих жителів дивує, чому проблему з накопичення фільтрату на перевантаженому відходами полігоні вирішують дивним способом – відлякуванням птахів, а не відкачуванням отруйної рідини чи сортуванням.
"Але не фільтрат, не зменшення обсягів захоронення, не постійний відеомоніторинг і прозорість процесів, а відлякування птахів - ось що треба вирішувати в першу чергу. Жити нам ще років 5-7 із цим смітником, у процесі вирішуючи другорядні завдання"- йдеться у дописі активістки з Підгірців.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/eshche_musor.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_16.png)
На думку голови Підгірцівської сільської ради Сергія Кравченка, присутність чайок та інших птахів на сміттєзвалищі несе шкоду чистоті водойм місцевих жителів. Адже люди самі скаржилися йому на це.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/1548561718110312672.jpg)
"Необхідність встановлення шумовідлякувального обладнання на полігоні продиктоване не моїми "скаргами", як це хоче видати Київспецтранс. Необхідність продиктована вимогами до полігонів. А скарги були від жителів Підгірцівської громади були ще в 2016 році про те, що чайки з полігону прилітають купатись в озера та копанки, забруднюючи тим самим воду. В одній з копанок в Креничах був мор риби. Власник пов'язував це саме з чайками, які обліплювали всю копанку. Виконавчий комітет сільської ради тоді відреагував та прийняв рішення, яким на звернення Київспецтрансу дозволив становлення такого обладнання. Не пройшло й 4 роки...", - відповів Сергій Кравченко.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_17.png)
Як довго місцеві жителі слухатимуть відлякувальні вибухи з полігону, досі невідомо.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_18.png)
Голова ж села зі свого боку аргументує, що він ніколи не був проти всіляких перевірок щодо порушень на місцевому полігоні.
"Хіба я колись був проти спільної роботи у виявленні порушень на полігоні та формуванні вимог/скарг/судів проти них? Ця робота є як мінімум неблагодарною. За будь-які дії КМДА та Київспецтранс наганяють своїх журналістів, "активістів", фейсбучних тролів. І замість справжньої роботи проти порушень на полігоні, починається возня з вияснення "хто-де-коли"", - відповів активістам Сергій Кравченко.