Петиція проти фосфатів провалилась: українців бентежить довкілля лише на словах?
Не дивлячись на «провал», в України все ще є шанс приєднатися до держав-лідерів, які вже давно відмовились від використання сполук фосфору у побутовій хімії.
Як повідомляв «Погляд» раніше, до 1 жовтня на сайті президента України всі бажаючі мали змогу підтримати петицію про заборону фосфатних мийних засобів. На жаль, за три місяці лише 6775 чоловік із 25000 необхідних проголосували за неї. Таким чином, петиція не була підтримана. Чому активність українців була такою низькою? Питання залишається відкритим.
Чому варто відмовитися від фосфатних миючих засобів?
Уже понад 20 років фосфатні миючі засоби заборонені в розвинених країнах. Натомість більшість пральних порошків та миючих засобів, якими щодня користуються українці, виготовляються на основі фосфатів, хлору, цеолітів та інших небезпечних хімічних елементів.
Алергія, знижений імунітет, часті захворювання, а також проблеми безпліддя – однією з причин цих захворювань є фосфати, хлор, цеоліти в складі миючих засобів та пральних порошків.
Шкодять ці хімічні елементи й природі. У водоймах фосфати прискорюють ріст водоростей. В результаті бурхливого розростання рослинність віднімає велику кількість розчиненого у воді кисню, через що вмирають цілі озера, а на рибу чекає мор.
Нагадаємо, ми розповідали, що цьогоріч спостерігалося аномальне цвітіння води у Дніпрі.
Другий шанс
Втім, не дивлячись на те, що петиція не набрала 25000 голосів, зусилля підписантів не були марними, запевняє на своїй Facebook-сторінці КП «Плесо». Фахівці саме цього комунального підприємства ініціювали петицію «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України».
«Наразі петиція має статус «колективного звернення». Її автори обов’язково вимагатимуть забезпечити належний розгляд порушеного питання і врахувати спільну позицію 6 775 громадян України», – йдеться у дописі.
Також у комунальному підприємстві переконують, що активність користувачів соцмереж створила необхідний суспільний резонанс і це привернуло увагу керівників міністерств та представників комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
«Активізувалась робота над розробкою та введенням у дію нормативних актів, якими має бути врегульовано питання заборони фосфатів на території України», – зазначають в КП «Плесо».
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що одне комунальне підприємство Києва зливає до водойми в Голосіївському районі відходи.