Новини
Новини світу
За кордоном

Перша річниця пожежі Нотр-Дам: пролунає дзвін собору


Великий дзвін "Еммануїл" Південної вежі Нотр-Дам де Париж задзвонить о 20:00 за місцевим часом, щоб відзначити початок пожежі в соборі. Рівно рік тому, 15 квітня 2019 року, мільйони людей спостерігали, як палає одна з навідоміших будівель планети.

Наймовірніше причною пожежі стало коротке замикання. Тисячі людей зібралися тоді і спостерігали, як полум'я поглянає 850-річну пам'ятку історії. Французи плакали, молилися та запалювали свічки. На жаль, пожежа швидко охопила дах. А згодом впав й 750- тонний шпиль та зник у вогні.

На щастя, основну конструкцію будівлі вдалося врятувати. Президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що будівлю відновлять за 5 років, а за два дні було зібрано понад млрд доларів. Однак, есперти зазначають, що знадобиться значно більше років, що собор знову функціонував. Наразі реконструкцію припинено через коронавірус, проте 10 квітня в Нотр-Дамі відбулася перша за рік служба.

Сьогодні другий за величиною дзвін у Франції після Святого Серця "Емануїл", задзвонить , щоб відзначити початок рокової пожежі.

Нотр-Дам має два дуже великих дзвони, встановлені в Південній вежі: "Еммануїл" (1686) та "Марі" (2013).

"Еммануїл", перше ім'я, яке позначає Христа і означає "Бог з нами", був розплавлений у 1686 році, частково з міддю середньовічного дзвону. Його спонсорами були король Людовик XIV і королева Марія-Тереза. "Еммануель" важить 13 тонн, його крило - 500 кг.

Дзвін лунає при великих урочистостей (Великдень, П'ятидесятниця) або для особливих випадків (перемоги 1918 та 1945 рр., Падіння Берлінської стіни, вибори та смерть пап).

Він також озвучив смерть за похорон офіцера жандармерії Арно Бельтраме, який загинув під час терористичного захоплення заручників у Трібе (Гард) у 2018 році та Жака Ширака минулого року.

Через рік після пожежі будівля й досі перебуває у фазі «абсолютної надзвичайної ситуації». У п’ятницю архієпископ Парижа, Мішель Аупетіт, організував церемонію з художниками в соборі з нагоди Страсної п’ятниці, щоб відзначити значення та красу релігійного будинку.

За інформацією: BFM.tv