Новини
Україна
Новини Київської області
Політика

Передача майна районам і громадам: Мінрегіон радить не зволікати


«Заклади передаються комплексно – з майном, персоналом, відповідними обов’язками», - заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода

Міністерство розвитку громад та територій проводить онлайн-наради з регіонами, у яких поки що поки низький відсоток передачі майна громадам, які були утворені під час реформи децентралізації. Зокрема, як повідомляється на Фейсбук-сторінці «Децентралізація», такі наради відбулися для Київщини, Вінниччини, Закарпатської та Львівської областей.

Районні бюджети не мають грошей навіть на фінансування райрад

Під час наради заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода зауважив:  «Вже майже усі місцеві бюджети прийняті, і тепер стало очевидним, що у районних бюджетах немає грошей на утримання закладів культури, освіти, медицини та інших соціально важливих об’єктів. Саме тому районні ради мають бути зацікавлені у якнайшвидшій передачі цих закладів і установ на рівень громад, які з цього року отримали нові повноваження і фінансові можливості».

За його словами, Мінрегіон розраховує, що процес передачі\приймання майна вдасться завершити до кінця січня по усій країні. І хоч закон дає можливість здійснювати таку передачу до 1 липня, однак виникає питання – з яких джерел їх фінансувати до цього часу.  

Негода підкреслив, що районні бюджети по Україні складають від 50 тисяч гривень на рік, однак їх не вистачить навіть на фінансування діяльності районних рад. Відтак саме райради мають звернути увагу на те, що фінансувати діяльність закладів, виплату зарплати персоналу доведеться з цих більш ніж скромних бюджетів у разі затягування процесу.

Майно і персонал невіддільні

Також заступник очільника Мінрегіону звернув увагу на випадки, коли район передає юридичну особу і персонал, а майно намагається залишити, щоб здавати в оренду. Тим часом деякі громади хочуть перебирати майно, але забирати колектив не поспішають.

«Так не має бути. Заклади передаються комплексно – з майном, персоналом, відповідними обов’язками. І ми спільно з облдержадміністраціями за цим стежитимемо. Я б рекомендував ОДА скористатися своїм правом офіційно звернутися як до районних рад, так і до громад щодо внесення на сесії питань про розмежування майна. Це дозволить мати офіційну позицію учасників процесу, від якого залежить доля соціальних закладів і їхніх працівників, і розуміння, хто має нести відповідальність у тій чи іншій спірній ситуації», - підкреслив Негода.

І нагадав, що, за законом, майно з району треба передавати в ту громаду, де воно знаходиться. А якщо заклад обслуговує і сусідні громади, і районним радам складно визначитися – кому передавати?  «Це вже інше питання, яке полягає у подальшому спільному фінансуванні громадами цих закладів. Такі домовленості громад - наступний крок після передачі майна від районних рад. Отже якщо не знаєте, як вчинити, робіть так, як говорить закон», - підкреслив заступник очільника Мінрегіону.

Як повідомляв «Погляд», на Переяславщині звільнили всіх працівників закладів культури. Причиною цього стала ліквідація Переяславського району. Ми також розповідали, що голів райдержадміністрацій по всій Україні також повідомили про звільнення.

Сьогодні, 21 січня, Кабмін звільнив скандального заступника міністра. Також «Погляд» інформував, як реформують ДАБІ.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.