Перед початком нерестової заборони активізувались браконьєри
За вісім днів Київський рибоохоронний патруль виявив 71 правопорушення
Завтра розпочинається нерестова заборона на Київщині. Рибу можна буде ловити лише у визначених місцях і лише вудкою. Погляд публікував перелік місць, де можна таким чином рибалити.
А перед початком дії заборони роботи у Київського рибоохоронного патруля роботи було – ніколи вгору глянути! За вісім днів – з 17 по 25 березня – виявлено 71 правопорушення. Також вилучено 67 одиниць заборонених знарядь лову, а саме: 54 од. сіток, загальною довжиною близько 7 км, 4 од. «павук», по 3 од. «драч» і ятір, 2 од. «екран» та ості. Також затримано шість човнів. Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 212 кілограмів. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 43 419 гривень.
Найбільшу кількість порушень зафіксовано на Канівському водосховищі. Тут було складено 18 протоколів на зимувальних ямах (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та шість - за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП). На р. Тетерів, де протягом року заборонена будь-яка рибогосподарська діяльність, складено чотири протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.
Крім того, порушників затримано на водосховищах Київське та Великий Супій, річках Десна, Ірпінь, Рось, Роська, Стугна, Кам’янка, Супій, Гнилий Тікич, водоймах загального користування в м. Тетіїв та в с. Коржі Баришівського району і на оз. Святе.
Однією з водойм, яку облюбували браконьєри, є Київське водосховище. Один з зафіксованих тут випадків стосується порушення правил промислового рибальства. Двоє користувачів проводили вилов водних біоресурсів на забороненій ділянці для промислу. Поблизу села Страхолісся Іванківського району було затримано ланкового рибалку одного з ТОВ, який виловив рибу 16 штук плоскирки, 12 штук плітки, 6 краснопірок, 3 синця, по 2 щуки, чехоні, окуня і карася, тощо. Загальна вага незаконно виловлених водних біоресурсів склала 14 кілограмів – загалом збитки, згідно розрахованої методики, склали 11 773 гривень.
Київський рибоохоронний патруль звертає увагу: якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Київщини: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.