Новини
Боярка
Екологія
Київщина-суспільство

Парк – під забудову: в Боярці у зелену зону завозять обладнання


До будівельного майданчика у парку Шевченка, що у Боярці (Києво-Святошинський район), завозять обладнання. Місцева громада, яка відстоює від забудови цю лісопаркову зону міста, програла суд. Його постанова розв’язала руки забудовнику. Для рекреації із 15 га за новим Генпланом залишать лише 5 га.

Громада Боярки захищає від забудови лісопаркову зону міста (площею 15 га, включаючи стадіон).

За новим Генеральним планом міста від неї мають залишити лише третину — 5 га. А решту вирішили пустити під будівництво та інші цілі.

Свого часу активісти зібрали понад 2000 підписів на захист парку Шевченка, а сьогодні виборюють своє право на цей куточок природи у судах.

Парк розташований у новій частині Боярки. І тут це — єдина зелена зона, де відпочивають люди. Цю територію засадили у 50-х роках ХХ століття.

Але наразі зелену зону влада вирішила суттєво зменшити — до 5 га, щоб іншу частину ділянки забудувати висотками, спорудити спортивний центр, відновити басейн та облаштувати велику парковку.

Про зміну цільового призначення цих земель жителі Боярки дізналися в 2013 році, коли міська рада презентувала детальний план цієї території.

На обіцянках зупинити цю забудову до влади у 2015-му приходить Олександр Зарубін, а в 2017 році він надає дозвіл на приєднання будівництва до комунікацій.

На 70-ти сотках, розташованих поряд із колишнім басейном «Прометей» та свого часу резервованих під Євро-2012, влада запропонувала звести висотки. Вимальовувалися три житлові дев’ятиповерхові будинки на 408 квартир.

Нинішній боярський міський голова Зарубін – член партії «Нові обличчя», яку створив колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк.

Схеми з нищення зелених зон, виведення комунальних земель та забудови цих ділянок «своїми» забудовниками він та його оточення давно обкатали в Ірпінському регіоні.

Їх основа – отримання надприбутків окремими особами, а наслідок – додаткове навантаження на інфраструктуру населеного пункту, яка зазвичай є застарілою та не готовою до цього.

Торкаючись судових перипетій, як зазначає жителька Боярки Юлія Скочинська, наприкінці серпня був виграний касаційний суд на користь ТОВ «Києво-Святошинськмехбуд», за яким апеляційний суд та його рішення, яке забороняло забудову, відмінено.

Зараз починається будівництво. На територію завозять необхідне для цього обладнання.

Свідома громада Боярки наголошує: згадана земля залишається комунальною власністю міста, ТОВ «Києво-Святошинськмехбуд» – лише орендар, не воно має вирішувати долю парку.

https://www.facebook.com/100008081802403/videos/2706098906336143/