Новини
Суспільство
Екологія

Пандемія коронавірусу не зупинила глобальні зміни клімату на планеті, – ООН


Протягом першої половини нинішнього року вчені відстежували вплив пандемії на ключові кліматичні показники. Згідно з висновками дослідників, концентрація парникових газів в атмосфері протягом цього часу продовжувала зростати.

Фото: pixabay.com

Про це, як повідомляють в ООН, йдеться в опублікованому міжвідомчому звіті провідних наукових організацій.

Після тимчасового зниження, викликаного самоізоляцією окремих країн і загальним економічним спадом, викиди знову наблизилися до рівня, що передували пандемії. У підсумку нинішнє п'ятиріччя стало найтеплішим за всю історію спостережень, що йде врозріз з раніше погодженою міжнародним співтовариством метою утримувати глобальне підвищення температури на рівні не вище півтора відсотка за шкалою Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою.

У доповіді вчені також вказують на зростаючий необоротний вплив зміни клімату на льодовики, океани, природу в цілому, на світову економіку і умови життя людей. У документі йдеться також, що COVID-19 перешкоджає відстеженню кліматичних змін через глобальну систему спостережень.

«Це – безпрецедентний рік для планети і людства, – вказав в передмові до доповіді Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. – Пандемія COVID-19 порушила життя людей в усьому світі. Проте, нагрівання атмосфери Землі і зміни глобального клімату продовжують розвиватися швидкими темпами».

Нагадаємо, серпень–2020 став одним із найспекотніших на Землі.