30.11.2018
Ігор Швець 0
30 листопада в Ірпені відбулися громадські слухання щодо оновленого Генерального плану м. Ірпінь. Вони пройшли з численними порушеннями, зокрема й в організаційному аспекті.
Робота над оновленням містобудівної Конституції міста тривала з червня минулого року. Як ми уже зазначали, влада затіяла цю аферу, щоб узаконити будівельний хаос попередніх років.
Землевласникам та землекористувачам пропонували подавати пропозиції для їх врахування при оновлені документа. І ось настав цей день, коли провели слухання.
Правда, чомусь влада на широкий загал не винесла проект Генерального плану, не оприлюднила відповідне розпорядження.
Та й не поспішала подати оголошення про час, місце проведення. Інформацію про це пересічні громадяни знайшли на офіційному сайті Ірпінської міської ради лише 29 листопада десь о 22:10.
Звісно, що не в усіх була можливість скоригувати власні плани заради того, щоб потрапити на цей захід. Тому ірпінські можновладці поспішили цим скористатися.
Влада нагнала в приміщення Ірпінської міської ради, не призначене для того, щоб вмістити велику кількість людей, бюджетників, студентів місцевих навчальних закладів та осіб спортивної зовнішності.
Для присутності на слуханнях необхідно було зареєструватися. Процедура розпочалася о 13:00, проте декілька реєстраторів не змогли вчасно зареєструвати таку велику кількість бажаючих.
Отже, реєстрацію пройшли 346 начебто жителів Ірпеня. Якою реально є кількість населення — не відомо. Адже влада нею маніпулює на власний розсуд, обираючи ту цифру, яка вигідна на певному етапі — 52 тис., 100 тис.
О 14:00 реєстрацію припинили. Люди, які не встигли її пройти, а це декілька сотень осіб, обурювалися та вимагали надати їм бюлетені для голосування.
Проте організатори знехтували цією вимогою і під вигуки “Ганьба!” розпочали слухання. Відставний мер Ірпеня, а нині голова інвестиційної ради міста Володимир Карплюк з мікрофоном перекрикував голос обуреної громади.
Виявилося, що його обрали головуючим на цьому заході, а його радника Петра Щербину — секретарем. Карплюк попередив, що демократія — це влада більшості, тому незадоволених виведуть із зали працівники муніципальної варти та поліції.
За словами колишнього мера, ніщо не має зупинити розвиток міста. Хоча з проекту стало зрозуміло, що фактично це знищення Ірпеня тотальною забудовою, яка й надалі вестиметься на усіх ще не забудованих клаптиках нашого населеного пункту.
Наприклад, це стосується і заплавних земель, які, до речі, перебувають за межами Ірпеня. Поряд з котеджами поблизу Стоянки тут виростуть багатоповерхівки.
Мовляв, для цього є усі дозволи та погодження, навіть з установами, які професійно займаються питаннями екології, меліорації земель, геологічними дослідженнями.
У райдужних планах ірпінських можновладців — 14 дитсадків, 6 шкіл на 4000 місць, по вул. Толстого — навіть дитяча школа зі спортивним ухилом.
Традиційно Карплюк жалівся на попередників, які свого часу роздали усі землі, тому тепер вільних ділянок немає. І владі доводиться домовлятися з їх власниками, щоб вони передали ці території до комунальної власності міста.
Невдалу спробу “прихватизувати” землі Київського лісового господарства та пустити їх під забудову, вирізавши дерева, Карплюк подав як повернення місту 25 га лісової зони для рекреації.
Намагання попіаритися на цьому з його боку виглядає смішним, адже землю лісового господарства (15 га) повернуто за клопотанням прокуратури. Проте від численних повторювань Карплюка, що незаангажовані ЗМІ та активісти “маніпулюють”, аж нудило.
Це лише окремі фрагменти фейкових громадських слухань, які пройшли в Ірпені, щоб протягнути оновлений Генплан. Детальний аналіз спробуємо викласти пізніше.
Карплюку потрібні кошти, щоб пробратися до парламенту та отримати мандат недоторканності. Керівник “Нових облич” за рахунок тотальної забудови нашого міста хоче профінансувати свою виборчу кампанію до Верховної Ради.
Деякі тези щодо порушень процедури та недолугої організації слухань щодо оновленого Генплану м. Ірпеня надав громадський діяч Сергій Гапон:
1. Про організацію та проведення громадських слухань членів громади повідомляють невідкладно з моменту прийняття посадовими особами відповідного розпорядження, але не пізніше семи календарних днів до дня їх проведення (розпорядження т.в.о. міського голови А.Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) начебто винесено 26.10.2018, але на офіційному сайті Ірпінської ради не опубліковано, що є порушенням Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про доступ до публічної інформації”, інформація про громадські слухання з'явилася тільки пізно ввечері 29.11.2018).
2. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях. Члени громади приходять на слухання вільно, відповідно до оголошення про їх проведення. Якщо приміщення, в якому призначено цей захід, не може вмістити всіх бажаючих членів громади, голова зобов’язаний призначити додаткові слухання (як видно актова зала Ірпінської ради не змогла вмістити всіх бажаючих прийняти участь у громадських слуханнях, не дивлячись на це головуючим не було призначено додаткові слухання).
3. Громадські слухання призначаються, як правило, на неробочий день або неробочий час у достатньому за кількістю місць приміщенні, розташованому на території відповідної частини міста (громадські слухання були призначені на робочий день та в робочий час, у зв'язку з чим не всі змогли взяти участь у слуханнях).
4. У Генплані не враховано думку громадськості, висловлену на місцевих (квартальних) громадських слуханнях, які громадськістю самостійно проводилися протягом 2017-2018 років.