Олександр Равчев: Чому падають донати і як вижити волонтерським ініціативам?
Цей допис це буде підбірка порад, які дозволили вижити тим організаціям і вони можуть допомогти і зараз.
Перше, що треба пам’ятати про донати, що це чисто емоційна штука. Людині болить - вона жертвує кошти. Людині добре - вона жертвує кошти. Людина нічого не відчуває? Вона не жертвує.
І прикол в тому, що психіка дуже гарно адаптується до всього. Перші ракетні обстріли Києва рік тому? Купа емоцій. Ракетні обстріли зараз? Пофігу. Записали перше смішне відео? ВАУ! Записали його зараз? Пофігу. Пофігу означає - немає донатів.
Частина волонтерів йде шляхом постійного підвищення градусу емоцій, перетворюючись в аніматорів, які придумують конкурси, аукціони, пісні та інші креативні штуки, аби вичавити з людини емоцію, а отже і донати. Але це дуже важка штука, бо кожного разу треба щось нове, а отже зростає кількість ресурсів, яку треба залучити. Це шлях в нікуди, бо в якийсь момент щоб залучити 1 млн грн, треба буде витратити 900 тис грн.
Тому перша порада як вижити - це спеціалізація. Збори на все підряд закінчаться розчаруванням. Тому виберіть щось одне: дрони, медицина, амуніція, машини, РЕБи. Не принципово що саме, але у вас має бути одна спеціалізація, в якій ви зможете також покращувати свої знання. Також це може бути патронаж над конкретною бригадою чи родом військ. Тоді можна збирати все, але тільки на них.
Друга порада - налагодити співпрацю з бізнесом. Індивідуальні донати це дуже добре, але бізнес дає більше, системніше і простіше. Бізнес готовий жертвував. Кейс Роберта в Твіттері це чудово продемонстрував. Налагодити співпрацю вам буде набагато легше, коли у вас вже буде ось ця спеціалізація.
Третя порада - підписки на системні донати. Це прям мастхев для виживання. Хай це буде 50 грн з 20 людей, але це стабільна тисяча кожного місяця на яку ви гарантованого можете розраховувати. Дуже гарно це реалізовано в “Зубатій лопаті”.
Четверта порада - налагодити адміністративні витрати. Більшість волонтерів йдуть, коли доводиться обирати між волонтерством і власними доходами. Щоб цього не трапилось треба порахувати скільки вам потрібно адміністративних видатків щоб продовжувати займатись справою. Це місце роботи, витрати на транспорт, відправки поштою, зв’язок і т.д. Цю суму треба або включати відсотково у збори, але залучати в бізнесу, або в наступній пораді.
П’ята порада - найдіть ще двох людей і зробить громадську чи благодійну організацію. Красиво це називається інституціоналізація. Це відкриває доступ до нових фінансових можливостей. Зокрема, грантів від міжнародних організацій і держави. Це як раз те, що може перекрити вам адміністративні видатки.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.