Оголошено конкурс для закладів професійної освіти
Уряд уперше виділив кошти - 259 млн грн - на створення навчально-практичних центрів, які отримають профтехи, які подадуть проєктні заявки на конкурс
“Ми вперше отримали від Уряду таку серйозну підтримку на навчально-практичні центри та хочемо витратити ці кошти ефективно. Саме тому їх отримають тільки ті заклади, які навчають щонайменше 400 учнів, мають цілісне бачення, як використати ресурси центру з максимальною користю і покращити у такий спосіб рівень підготовки. Зараз керівники закладів та місцева влада можуть доопрацьовувати свої проєктні заявки та подаватися на прозорий конкурс. Це реальна можливість покращити якість освіти у найбільш потужних та спроможних закладах”, – повідомила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.
На створення навчально-практичних центрів у цьому році Кабінет міністрів 259 млн грн. Їх розподілять між профтехами, які пройдуть конкурс. Лист із роз’ясненням процедури конкурсу, формою заявки та контактами вже розісланий місцевим управлінням освіти.
Лист можна переглянути за посиланням.
Податися можуть всі заклади профосвіти, незалежно від того, чи є вже в закладі навчально-практичний центр, чи ні. Заклади профосвіти вже можуть подавати заявки на конкурс. Подача заявок триватиме до 12 березня. Для цього потрібно надіслати пакет документів за адресою: 01601, місто Київ, бульвар Шевченка, 16 (директорат професійної освіти).
«Далі ще місяць конкурсна комісія, яку очолить профільний заступник Міністра Петро Коржевський, вивчатиме подані заявки і відбиратиме переможців. Докладний перелік інформації, яку має містити заявка, є за посиланням. Запитання щодо умов участі у конкурсі можна поставити до державного експерта директорату профосвіти МОН Сергія Коваленка за телефоном: (044) 287-82-74 або на електронну пошту [email protected]», повідомляє МОН і роз’яснює, що закупівля обладнання відбуватиметься на умовах співфінансування:
не більш ніж 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менш як 30% за кошти місцевих бюджетів;
не більш ніж 20% від загального розміру субвенції можна використати на капітальний ремонт.
«Важливо, що цього року МОН не обмежує заклади переліком професій, за якими можна відкрити навчально-практичний центр. Вони разом з місцевою владою можуть самостійно визначити, яких фахівців бракує регіональному ринку праці і відкрити центр за цією професією», йдеться у повідомленні.