Одноразовий пластиковий посуд буде в Європі під забороною
З 2021 року в силу вступить закон згідно з яким буде заборонено продавати та виробляти одноразові предмети з пластика.
Європейський парламент проголосував за заборону одноразового використання пластикових столових приладів, бавовняних ниток, соломинок та мішалок як частину закону проти пластичних відходів, які руйнують пляжі та забруднюють океани. Повідомляє The Guardian.
Більше того країнам-членам ЄС доведеться ввести заходи щодо зменшення використання пластикових харчових контейнерів та пластикових кришок для гарячих напоїв. До 2025 року пластикові пляшки мають бути виготовлені з 25% переробленого вмісту, а до 2029 року 90% з них повинні бути перероблені.
Також в ЄС розпочнуть боротьбу з вологими серветками, які забивають каналізацію. Вологі серветки, гігієнічні рушники, тютюнові фільтри і чашки будуть марковані, якщо вони зроблені з пластику. Така упаковка має попереджати споживачів про екологічну шкоду, що вони завдають неправильною утилізацією цих предметів.
Що ж до використання пластикових предметів, у яких поки немає альтернативи, новий закон вимагає обмежити їх використання. При чому впоратися з цією проблемою країни ЄС мають самостійно.
Довідка:
Щороку європейці виробляють 25 млн. тонн
пластмасових відходів, але менше 30% йдуть на переробку. Близько 80% всього
сміття в Світовому океані – це пластик, то якщо не змінити ситуацію, до 2050-го
його стане більше, ніж риби.
Нагадаємо, нещодавно українців закликали приєднатися до челенжу «Великий Піст без пластику».