Обсервація у Ворзелі через коронавірус: у місцевому санаторії розмістили прибулих з ОАЕ
13 квітня відбувався онлайн-брифінг т.в.о. голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна щодо поточної ситуації із захворюванням на коронавірус у нашій області. Говорилося, зокрема, й про розміщення на обсервацію в санаторію «Україна» (Ворзель) прибулих українців із ОАЕ.
Щоб запобігти поширенню коронавірусу в Україні, уряд ухвалив відповідний порядок, згідно з яким усі, хто після 28 березня в’їжджають до нашої країни, зобов’язані пройти 14-добову обсервацію.
Одну з таких перших груп зустрічали уночі з 10 на 11 квітня. Це 113 осіб, які повернулися із Об’єднаних Арабських Еміратів. Їх розмістили в санаторії «Україна», що у Ворзелі.
За словами Володіна, переліт для них був безкоштовний. Усіх заздалегідь попередили про причини, характер та тривалість обсервації. Кожен власноруч підписав відповідну угоду.
Ці люди погодилися оплатити усі витрати, пов’язані з їхньою обсервацією. А саме – транспорт, проживання, харчування.
Зі свого боку, КОДА спільно з керівництвом санаторію запустили роботу законсервованого закладу. Він був закритий через карантин.
Протягом кількох годин відновили опалення та постачання гарячої води. Оперативно сформували колектив санаторію, який працює з прибулими.
Працівників забезпечили засобами індивідуального захисту, зокрема й масками та одноразовими костюмами.
Разом з поліцією організували роботу із супроводження та забезпечення охорони вказаного об’єкта, транспорт до місця обсервації (з відповідним захистом).
Харчування влаштували за системою кейтерингу – триразове харчування на замовлення. А також дистанційний медичний супровід. Окремо збиратимуть тверді та побутові відходи.
Місцева влада потурбувалася про надання засобів гігієни та дезінфекції, води й печива.
Адміністрація Бучі завезла комплекти першої необхідності та забезпечила дезінфекцію приміщень обсервації.
Варто нагадати, що були й незадоволені серед прибулих поселенням до санаторію, вдавалися до різних дій, зокрема й симулювання симптомів, щоб залишити межі закладу.
Звісно, неоднозначною була й реакція на них з боку місцевих жителів. Одні ставилися з розумінням, інші – обурювалися таким сусідством, вбачаючи небезпеку.