#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Новини дня
Вибори

Новини дня 31.03.2019

31.03.2019 новин Погляд

Вітаю. Мене звати Анна Колівошко і це спецвипуск новин на телеканалі “Погляд”. Сьогодні говоримо лише про вибори Президента України - 2019. Перебіг голосування на Київщині, результати екзит-полів та порушення під час виборчого процесу - про усе це - далі.

  1. Перше порушення. У Васильківському районі вчасно не відкрилась виборча дільниця. Про це повідомила поліція Київської області. Кажуть причиною стала відсутність деякої виборчої документації. Решта дільниць почали роботу вчасно, о 8-ій годині ранку.
  2. Ми вирушили до Бородянки, Макарова, Бучі, щоб подивитись, як відкрились дільниці. Перші новини з цих виборчих дільниць дивіться далі. .
  3. Партія екс-голови Ірпеня “Нові Обличчя” проводить приховану агітацію перед виборчими дільницями. Молодики роздають листівки на дитячий турнір із логотипами політичної сили. Їх бачили у Вишневому, Ірпені, Бучі та Гостомелі. На провладному сайті міста “Правда Ірпеня”, яким імовірно володіє перший заступник голови партії “Нові обличчя” Петро Щербина, який до того ж був PR-радником колишнього міського голови Ірпеня Володимира Карплюка, з’явилась інформація, що начебто Ольга Айвазовська, голова правління Всеукраїнської організації громадського контролю за виборами "Опора” не вбачає в діях партії порушення виборчого права і запевняє, що агітації на друкованих матеріалах, які роздають перед дільницями - немає, адже у листівках не вказані імена кандидатів у Президенти. Проте нам пані Айвазовська каже, що нікому коментарі з цього приводу не давала.
  4. Нагадуємо, що голосування на виборах є таємним. Заборонено фотографувати та знімати виборця в кабіні для голосування. Не можна робити селфі зі своїм бюлетенем та показувати всім присутнім за кого ви віддали свій голос, адже це може розцінюватись як агітація. Категорично забороняється проводити до кабінки голосування будь-яких сторонніх осіб, навіть найближчих родичів. Якщо ви стали свідком порушення на виборчій дільниці потрібно повідомити про це голову виборчої комісії, офіційних спостерігачів та поліцію.
  5. Центральна виборча комісія представила перші відомості щодо активності виборців в областях України зібрану телефоном. Станом на 11:00 проголосувало 16,49% виборців. Найактивніше голосують у Запорізькій, Кіровоградській та Полтавській областях. Там явка перевищила 20%. В Київській області до 11 години свій голос віддало 17,14 відсотків виборців.
  6. Перші результати Національного екзит-полу будуть представлені о 8 годині Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова на спільній прес-конференції «Національний екзит-пол 2019». Опитування проводилося серед тих, хто вже проголосував. До попередніх результатів не входитимуть дільниці, що знаходяться закордоном, у в’язницях, лікарнях, військових частинах , а таж не включатимуть опитування серед тих, хто голосував вдома. Загалом це 6.2% від загальної кількості виборців.

Ми продовжуємо відслідковувати перебіг подій у Київській області. Наступний випуск новин чекайте о 21 годині. У ньому ж ми повідомимо результати національного “Екзит-полу” станом на 18. До зустрічі.