Новини
Україна
Суспільство

Нове меню, дверцята в туалетах, підвезення школярів: деталі оновленого регламенту для шкіл


Головний санітарний лікар Віктор Ляшко нещодавно роз’яснив, що саме передбачає новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який почне діяти з 1 січня 2021 року.

Так, за словами Віктора Ляшка, на українських учнів чекає чимало змін, для втілення ких у життя доведеться потрудитися в першу чергу керівниках навчальних закладів, а також місцевій владі. Про оновлений санітарний регламент «Погляд» повідомялв раніше.

Тож що потрібно буде змінити в школах згідно з регламентом?

  1. Туалети. Вони мають бути на кожному поверсі із дверцятами в кожній кабінці. У туалетах повинні бути диспенсери і туалетний папір, які не повинні купуватися за кошти батьків. Для зберігання прибирального інвентарю та приготування дезінфекційних розчинів необхідно передбачити окремі приміщення, недоступні для учнів і сторонніх відвідувачів, йдеться у регламенті.
  2. Не можна використовувати в закладах освіти лампові телевізори.
  3. Уроки фізкультури мають проходити в залах розміром не менш як 288 м² для одночасного перебування не більше ніж 30 учнів.
  4. Кожній дитині – питна вода. У закладах освіти керівництво має організувати питний режим, щоб кожен школяр за потреби отримував кип'ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді.
  5. Прибирання. Діти не миють підлогу і вікна взагалі. Допускається вологе прибирання поверхонь дітей 5-12 класів лише за участю вчителя або медичного працівника. Для цього відводиться 1 година на тиждень. При цьому учні повинні виносити своє сміття і тримати своє робоче місце в чистоті.
  6. Домашнє завдання. Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується понад 1 години у 3-5 класах та 1,5 години у 6-9 класах, 2 години – у 10-11(12) класах. Учням 1-2 класів не рекомендуються обов'язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час.
  7. Перерви. Має бути або одна перерва 30 хв, або дві по 20 хв. При чому одна з них має бути проведена на вулиці.
  8. Заклади освіти повинні бути укомплектовані кваліфікованими кадрами середніх медичних працівників та можуть бути укомплектовані лікарями-психологами.
  9. Педикульоз: обов'язкова перевірка після канікул і за необхідності.
  10.  Харчування має оновитися. З 1 січня обіцяють нове збалансоване меню.
  11. Транспорт. Учні, які проживають на відстані від закладу освіти понад 2 км, забезпечуються підвезенням у порядку, визначеному засновником (засновниками) закладу освіти відповідно до законодавства. Міські бюджети мусять передбачити або компенсацію проїзду, або шкільний автобус.

«Погляд» також писав, який планшет купити школяреві: 2 корисні поради, а ще ми інформували, що в в Україні запрацювала безкоштовна школа онлайн-безпеки дітей.

Нещодавно ми повідомляли, що у шкільних підручниках безліч помилок та неточностей.

Щоб не пропустити всі найсвіжіші новини, вмикайте повідомлення в вашому телеграм-каналі «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція».

Підписуйтесь на нашу сторінку у фейсбуці Погляд Київщина.