Новини
Новини Київської області
Екологія
Повітря

Небезпечне повітря: де у Києві краще «не дихати»?


В першому місяці літа було три штормових попередження щодо метеорологічних умов високого забруднення повітря в м. Києві, які зберігались протягом 14 днів. Такі погодні умови сприяли накопиченню шкідливих домішок в атмосфері.

У червні загальний рівень забруднення характеризувався, як високий, повідомляють в Центральній геофізичній обсерваторії ім. Б. Срезневського. У повітрі знайшли двадцять забруднювальних домішок, із специфічних – сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень, аміак, формальдегід та вісім важких металів.

«У просторовому розподілі найбільш забрудненими у червні були райони вулиці Семена Скляренка, вул. Каунаської та Деміївської площі. Високим рівнем забруднення повітря характеризувались також проспект Перемоги (район метро Святошин), Бессарабська площа, бульвар Вацлава Гавела (перетин з вул. Академіка Стражеска), Оболонський проспект, вул. Олександра Довженка (поблизу метро Шулявка), бульвар Лесі Українки, площа Перемоги та вул. Попудренка, вул. Інженера Бородіна (район ДВРЗ) і район Гідропарку поблизу мосту метро та автомагістралі. Низьким забрудненням повітря характеризувався проспект Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії)», – зазначають в обсерваторії. – «Порівняно з травнем 2019 р. рівень забруднення повітря в Києві підвищився за рахунок зростання вмісту діоксиду азоту, фенолу та формальдегіду».